Peru magabiztosan (2-0) verte az első mérkőzésen elért gólnélküli döntetlent követően a visszavágón Új-Zélandot az az interkontinentális pótselejtezőn, így a dél-amerikai válogatott jutott ki utolsóként a 2018-as oroszországi labdarúgó világbajnokságra.
A perui Christian Ramos ünnepli a gólját Új-Zéland ellen Forrás: AFP/Ernesto Benavides

Új-Zélandon 0-0-ás döntetlent játszott a két csapat egymással, így a perui visszavágóra maradt a döntés. A magyar idő szerint csütörtök hajnalban az interkontinentális pótselejtező visszavágájón sokáig nem is kellett várni az első gólra,

a 28. percben a 33 éves Jefferson Farfan 12 méterről talált a kapuba egy gyors kontra végén.

Az Estadio Nacionalban ezt megelőzően sem lehetett panasz a hangulatra, ám a csapatok a találat után kicsit mégis visszavettek az iramból. Ennek ellenére a 65. percben újabb gólt szerzett Peru és el is döntötte a legfontosabb kérdéseket.

Christian Cueva jobb oldali szögelte után a lecsorgó labdát Christian Ramos lőtte a hálóba,

így a dél-amerikai csapat lesz ott Oroszországban.

Peru 1930, 1970, 1978 és 1982 után ötödik alkalommal jutott ki a világbajnokságra. Az eddigi legjobb szereplését 1970-ben érte el, akkor a negyeddöntőbe jutott.