A magyar másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Merkantil Bank Liga) 17. fordulójában a Kisvárda a Szeged elleni sikerével (0-2) újabb lépést tett a feljutás felé, a Siófok nagy meglepetésre a szezon üde színfoltjának, a Kazincbarcikának az otthonában tudott kétgólos sikert (0-2) aratni, az ETO FC Győr tovább menetel Szentes Lázárral, a Sopron sem tudt megállítani (1-2), a Mosonmagyaróvár legyőzésével (2-1) öt nyeretlen meccs után győzött a Gyirmót, a Nyíregyháza könnyedén, 4-1-re verte a Békéscsabát, míg az éllovas MTK végül a hajrában szerzett gólokkal győzte le a Zalaegerszeget (2-0).

Az NB II küzdelmei a válogatott szünetben sem álltak le, immár a 17. fordulóra került sor. A korai délutáni mérkőzések

legnagyobb meglepetését a Siófok okozta, amely két góllal bizonyult jobbnak a Kazincbarcika ellen, így sorozatban második sikerét aratta.

A győzelemmel pedig tovább menekül a kiesés elől, jelenleg a 17. helyen áll a húszcsapatos bajnokságban.

A Kisvárda FC közel került a feljutáshoz Fotó: Csudai Sándor - Origo

A Kisvárda a Szeged ellen tudott nyerni Vári Barnabás duplájával, így újabb nagy lépést tett az élvonalbeli szereplés felé.

Jelenleg 11 ponttal előzi meg a harmadik helyen álló Vácot.

Szentes Lázár a 11. fordulóban Nyíregyházán debütált, a Győr akkor 1-0-ra nyert idegenben, azóta nem kapott ki a Rába-parti csapat. A 17. körben a Sopron vendégekét sikerült nyernie (1-2) – Nagy Ádám és Gyagya Attila szerezte a vendég csapat góljait – , és

már csak három pontra van a harmadik helyezett Váctól.

Szentes Lázárral menetel a Győr Forrás: eto.hu

A Gyirmót hiába került gyorsan hátrányba a Mosonmagyaróvári TE ellen, már az első félidőben megfordította a mérkőzést, amelyet meg is tartott a végéig,

így öt nyeretlen összecsapás után sikerült újra nyernie a győrieknek.

A Nyíregyháza-Békéscsaba rangadón egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, a vendégeknek 3-0 után csak a szépítésre futotta az erejükből,

végül a 94. percben Csilus Ádám állította be a 4-1-es végeredményt.

A 79 percig úgy tűnt, hogy a ZTE elhozhat egy pontot az éllovas MTK otthonából, de

Vass Patrik és Talabér Attila gólja végül három pontot ért a fővárosi csapatnak.

NB II, 17. forduló

Budafoki MTE–Szolnok 2–1 (Csizmadia Cs. 17., 45 + 1., ill. Tóth L. 56. – 11-esből)
Szeged 2011–Kisvárda 0–2 (Vári 45., 55.)
Kazincbarcika–Siófok 0–2 (Elek B. 49., Petneházi 58.)
Soroksár–Csákvár 0–0
Dorog–Cegléd 0–0 (Kiállítva: Lénárt 40. – Dorog)
Budaörs–Vác 0–2 (Kákonyi 5., Tóth G. 59.)
Soproni VSE–ETO FC Győr 1–2 (Horváth P. 42., ill. Nagy Á. 6., Gyagya 30.)
MTK–ZTE 2–0 (Vass P. 79., Talabér 83.)
Nyíregyháza Spartacus–Békéscsaba 4–1 (Kártik 10., Pekár 47., Kesztyűs 54., Csulis Á. 94., ill. Szélpál. N. 56.)
Gyirmót FC Győr–Mosonmagyaróvár 2–1 (Sandal 25., Kiss M. 45+1. – 11-esből, ill. Szépe 14.)