Az FA-kupa 1. fordulójának hétfői játéknapján a Vanarama National League (hatodosztály) északi régiójában vitézkedő Chorley a League One-ban (harmadosztály) szereplő Fleetwood Town csapatát fogadta. A Victory Parkba kilátogató szurkolók kis híján csodát láthattak, de hiába vezetett a Chorley, a vendégek tíz emberrel is fordítani tudtak (1-2), így rájuk vár a Hereford.

Az már mérkőzés előtt kiderült, hogy a párharc továbbjutójára a Southern Football League-ben (hetedik ligának felel meg) játszó Hereford vár, amelynek láthatóan örültek a helyi drukkerek.

Ám nem csak a szurkolók készültek a meccsre, a mezek szépen sorakoztak a fogasokon.

A mérkőzés első félideje nem hozott gólt, és sok izgalmat sem, de a második játékrész kárpótolta a Victory Parkba kilátogató szurkolókat.

A 24 éves Markus Carver 59. percben szerzett góljával ugyanis hatalmas meglepetésre a Chorley szerzett vezetést.

A meccs végén már nem örülhettek a Chorley FC szurkolói Forrás: Chorley FC/Twitter

Az izgalmaknak itt még közel sem volt vége, ráadásul a hazaiak még közelebb kerültek a sikerhez: tíz perccel később a Fleetwood védője,

Lewie Coyle durván rátartott az ellenfele lábára, amelyért azonnal piros lapot kapott.

Ám a piros lap inkább a hazaiakat zavarta meg, a Fleetwood tíz emberrel is többet támadott, amelynek

Devante Cole - aki a korábbi Manchester Uited sztár, Andy Cole fia - találatának köszönhetően egyenlítés lett az eredménye a 77. percben.

A Fleetwood FC kiszenvedte a sikert Forrás: Fleetwood/Twitter

A legvégén pedig jött a dráma, ugyanis

a Chorley védők és a kapus kapitális hibáját kihasználva Jack Sowerby állította be a végeredményt a 91. percben.

Így a Chorley hiába állt közel a csodához, végül a harmadosztályú Fleetwood Town jutott a második fordulóba és találkozik a Hereforddal.