A címvédő Juventus egygólos hátrányból nyert (2-1) a sereghajtó Benevento ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának vasárnapi játéknapján, az éllovas Napoli gól nélküli döntetlent ért el a Chievo otthonában, az AS Roma négy gólt szerzett Firenzében (2-4), ami három pont ért a fővárosiaknak, míg a Lazio-Udinese mérkőzést a pálya használhatatlansága miatt elhalasztották.

A nullapontos újonc Benevento hatalmas meglepetésre Amato Ciciretti góljával vezetett a félidőben a Juventus ellen. A torinói csapat ha nem is könnyen,

de a második játékrészben megfordította a mérkőzést Gonzalo Higuaín és Juan Cuadrado találatával.

A vesztes Benevento a mezőnyben egyedüliként továbbra is pont nélkül áll, és megdöntött egy negatív európai rekordot: 12 vereséggel még egyetlen csapat sem kezdett. Az eddigi csúcs a francia Grenoble nevéhez fűződött, amely első 11 meccsét elveszítette a 2009/10-es idényben.

A Napoli hiába támadott sokkal többet és nőtt labdabirtoklásban is a Chievo fölé – 19 próbálkozás mellett 73 százalékban volt nála a labda –,

gólt nem tudott lőni a veronai riválisának,

így egy pontra csökkent az előnye.

Az AS Roma hatgólos találkozón, 4-2-re verte idegenben a Fiorentinát,

többek között Gerson duplájának is köszönhetően,

míg a másik római együttes, a Lazio Udinese elleni összecsapását a nagy esőzés, a pálya használhatatlansága miatt elhalasztották. Az olasz fővárosban kora délután nagy mennyiségű csapadék esett, ami használhatatlanná tette a talajt.

Az újonc SPAL 1-1-es döntetlent játszott az Atalanta otthonában. A vendégek az utolsó bő húsz percet emberelőnyben töltötték, de a győztes gólt nem tudták megszerezni.