A tabellán második helyen álló Kisvárda nem bírt a Kazincbarcikával a másodosztályú labdarúgó-bajnokság tizenhatodik fordulójában. Nagy meglepetésre az MTK a győri vereségével már a második vereségét könyvelhette el a bajnokságban. A Szolnok pályaválasztóként nyert a Gyirmót ellen, a Nyíregyháza egygólos vereséget szenvedett a Cegléd vendégeként.

A kisvárdai rangadón a vendég Kazincbarcika szerzett vezetést Hegedűs Dávid góljával az 59. percben,

ám tíz perccel később volt válasza Brana Ilics révén

az MTK mellett a feljutásra legnagyobb eséllyel pályázó csapatnak.

A Kazincbarcika Kisvárdán is meglepetést okozott Forrás: Kazincbarcikai Sport Club/Facebook

A Szolnok továbbra is jó formában van, ezúttal 3-1-re verte a bajnokságban szenvedő Gyirmótot,

ahol végképp lemondhatnak a feljutásról. A Vác Balajti Ádám találatával mentett pontot a Budafok ellen, a Nyíregyháza 2-1-re kapott ki a Cegléd ellen a két tizenegyest is hozó találkozón, míg a Mosonmagyaróvár egy góllal verte a Sopront.

Az MTK nagy meglepetésre 2-1-re kikapott Győrben. A kék-fehérek Lencse László góljával szereztek vezetést,

de előbb Szabo Lukas egyenlített a 44. percben, majd egy szép támadás végén Szimcso Viktor az 53. percben már megszerezte az előnyt a hazai csapatnak.

Mivel újabb gól nem esett, így az MTK második alkalommal kapott ki az NB II-ben.

A másidok vereségét könyvelhette el az MTK a bajnokságban Forrás: Peter Zador/Peter Zador

A Békéscsaba gólnélküli döntetlent játszott a Budaörs ellen, a Siófok a Soroksár elleni sikerével már nincs kiesést jelentő helyen, a Csákvár és a Dorog nem bírt egymással (2-2), míg a Zalaegerszeg otthon ikszelt a Szegeddel.

NB II, 16. forduló
Szolnok–Gyirmót FC Győr 3–1 (Tóth L. 2., Balogh M. 20., Olasz D. 72., ill. Nagy P. 75.) (Kiállítva: Varga P. 65. – Gyirmót)
Vác–Budafoki MTE 1–1 (Balajti 77., ill. Durso 39. – öngól) (Kiállítva: Zsolnai R. 93. – Vác)
Cegléd–Nyíregyháza Spartacus 2–1 (Asztalos 27. – 11-esből, Sándor I. 72., ill. Pekár 41. – 11-esből)
Kisvárda–Kazincbarcika 1–1 (Ilics 69., ill. Hegedűs D. 59.)
Mosonmagyaróvár–Sopron 1–0 (Lőrinczy 30.)
ETO FC Győr–MTK 2–1 (Szabó L. 44., Szimcso 53. ill. Lencse 6.)
Siófok–Soroksár 2–1 (Bévárdi 45+1., Elek B. 47.,ill. Frőhlich 61.)
Békéscsaba–Budaörs 0–0 – vége
Csákvár–Dorog 2–2 (Oldal 38., Sándor Gy. 41., ill. Faragó 33., Mészáros Á. 65.)
ZTE–Szeged 2011 1–1 (Babati 68. – 11-esből, ill. Coroian 42.) (Kiállítva: Nagy T. 77. – ZTE)