Tükörsima Bayern-siker a német szuperrangadón

Borussia Dortmund vs. Bayern Munich Bundesliga FOOTBALL soccer
Bayern's Arjen Robben (3rd l) celebrates his 1:0 goal with his team during the German Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and Bayern Munich at the Signal Iduna Park in Dortmund, Germany, 4 November 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Ina Fassbender/dpa
A Bundesliga 11. fordulója hozta el a bajnokság szuperrangadóját, a játéknap előtt második helyen álló, az utóbbi időben bukdácsoló Borussia Dortmund fogadta a régi-új edzőjével, Jupp Heynckesszel megtáltosodó Bayern Münchent.

Az első tíz percben nem történt említésre méltó esemény, a csapatok a középpályán küzdöttek főként. A 12. percben Aubameyang kapott egy gyönyörű indítást és egyedül törhetett kapura, de Süle utolérte és szépen becsúszott, egyértelműen a labdát találta el. A 16. percben egy hasonló eset játszódott le, csak a másik kapu előtt, Lewandowski indult el egy hosszú passzra, amelyet aztán a Dortmund védője, Papasztatopulosz ért el előbb.
Egy perccel később aztán megszerezte a vezetést a Bayern: James Rodríguez vett le egy beadást a tizenhatoson belül, majd Robben elé tálalt, aki kapásból kilőtte a hosszú felsőt egy gyönyörű tekeréssel. 0-1.

Nem állt le a München, a 18. percben Coman centerezett veszélyesen, Javi Martinez viszont lemaradt a labdáról.
Egyértelműen átvette az irányítást ezekben a percekben a Bayern, a gólt követően is odaszögezte a Dortmundot a kapujához. A 22. percben kijött a szorításból a Borussia, Pulisic tette középre a labdát, ahol Aubameyangot kereste, de Ulreich kivetődve tudott tisztázni.

A hangulatra ezúttal sem lehetett panasz a Signal Iduna Parkban Forrás: AFP/Patrik Stollarz

A 26. percben ismét a szélről veszélyeztetett a Bayern, Alaba kereste középen Lewandowskit, de Bürki jó ütemben mozdult ki a kapujából és övé lett a labda.

Felpörögtek az események, három nagy helyzet jött két perc alatt:

a 30.-ban óriási egyenlítési lehetőség adódott a BVB előtt, de Jarmolenko lövését nagy barvúrral védte Ulreich, az ellentámadásból a Bayern is majdnem gólt szerzett, de Lewandowski közeli bombáját reflexmozdulattal fölé tudta ütni Bürki. Ezután jött az újabb Dortmund roham, de eredménytelenül: Kagava megpattanó lövése kívülről találta el a kapufát.

Kagava lábában ott volt az egyenlítés Forrás: Anadolu Agency/2017 Anadolu Agency/Uwe Kraft

A 35. percben még nagyobb bajba került a Dortmund: Papasztatopulosz becsúszva szerelte Comant, aki viszont rálépett (nem szándékosan) a védő lábfejére, a görög pedig rögtön jelezte, hogy baj van, csere viszont ekkor még nem történt.

A 37. percben Lewandowski növelte a Bayern előnyét.

Kimmich beadását sarokkal próbálta kapura tenni, amibe Weigl beleért, így megpattant a labda és átpattant a tehetetlen Bürki felett, egyenesen a kapuba. A Dortmund ekkor emberhátrányban játszott, ugyanis Papasztatopuloszt éppen ápolták. 0-2.

A 42. percben aztán jött is a váltás, Toljan érkezett a görög védő helyére. Két perccel később ismét Jarmolenko és Ulreich párharca következett, ezúttal is a Bayern kapusa jött ki belőle győztesen. Ez azt is jelentette, hogy a félidőre 2-0-s müncheni vezetéssel mehettek a csapatok.

Papasztatopulosz sérülése döntően befolyásolta a mérkőzést Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Bernd Thissen

A 47. percben ismét Bürki tartotta meccsben a Dortmundot, Lewandowski fejesét védte lábbal a kapus. Felpaprikázta ez kicsit a hazai csapatot, Pulisic ment el a baloldalon, középre adásánál viszont a két csatár, Aubameyang és Jarmolenko egymást zavarta, végül utóbbi kísérletébe Alaba vetődött bele.

Ezután csillapodott a meccs irama, a Bayernnek sem volt annyira sietős, viszont a Dortmund kísérleteit hatékonyan tudta megakadályozni. A 64. percben Lewandowski ismét egy nagy helyzetet puskázott el, Robben indítása után ziccerbe került, de rosszul találta el a labdát. Három perccel később úgy tűnt viszont, hogy a második gólját ünnepelheti a lengyel csatár, de a visszajátszások után kiderült, hogy

Alaba beadásába Bürkin kívül senki sem ért bele,

így az osztráknak adták a gólt hivatalosan. 0-3.

Peter Bosz beküldte Mario Götzét, hátha tud valamilyen változást hozni, és ugyan voltak villanásai, de ő sem tudott segíteni. A 83. percben kicsit megállt a játék, Stieler sporttársnak ugyanis begörcsölt a vádlija, és bár a csinos Bibiana Steinhaus, a negyedik számú játékvezető készen állt a beugrásra, végül Stieler tudta folytatni.

A 88. percben szépített a hazai csapat, Bartra életerős lövéssel tudta mattolni Ulreichet, miután a Dortmund legjobbja, Christian Pulisic kikaparta a spanyolnak a gesztenyét. 1-3.

A ráadásban még Castro előtt adódott egy nagy lehetőség, de ez is kimaradt. Ez volt az utolsó érdemleges momentum a mérkőzésen, így a vége kétgólós Bayern-győzelem, ezzel a München négy ponttal vezet Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig előtt, a Dortmund a harmadik.