Hiába vezetett a szünetben 1-0-ra a Slovan Bratislava labdarúgócsapata, a Dunaszerdahely a második félidőben ellenállhatatlanul focizott és megfordította az állást. A DAC győztes gólját Kalmár Zsolt lőtte a 84. percben.

A mérkőzést zsúfolt ház, tízezer néző előtt játszották le Dunaszerdahelyen. A 31. percben Filip Holosko fejesgóljával a vendég pozsonyiak szereztek vezetést. A szünetben is 0-1 volt az állás.

Kalmár Zsolt (sárga-kék mezben) a DAC győztes gólját lőtte Fotó: Polyák Attila - Origo

A második félidő 20. percében Erik Pacinda szintén fejjel egyenlített, majd a 84. percben

Kalmár Zsolt a DAC győztes gólját is megszerezte. Ballal, 15 méterről lőtte ki a hosszúsarkot.

A Dunaszerdahely ezzel 2-1-re nyert és ezzel a második helyre jött fel a bajnoki táblázaton. A DAC-nak ez volt a jubileumi, tizedik diadala a Slovan ellen.

Tízezer néző ünnepelte a Dunaszerdahely győzelmét Fotó: Polyák Attila - Origo

A mérkőzésen készített helyszíni riportunkat szombaton reggel olvashatják az Origón.