Hátrányból fordítva jutott hat gólig a Lazio

Lazio, Luis Alberto
Luis Alberto két góllal járult hozzá a Lazio kiütéses sikeréhez
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában a Lazio egygólos hátrányból fordítva 6-1-re verte a Sassuolót, az Internazionale hozta a kötelező győzelmet az abszolút újonc Benevento otthonában (1-2), míg a Torino hiába vezetett 2-0-ra a 90. percben, csak egy pontot szerzett a Verona ellen.

A kiválóan rajtoló Lazióra ráijesztett a Sassuolo, ugyanis Domenico Berardi tizenegyesből szerzett találatával szerzett vezetést, ám Luis Alberto még a félidő előtt egyenlített. A második játékrészben beindult a római-henger:

előbb Stefan de Vrij szerzett vezetést, majd Luis Alberto újabb gólja után Marco Parolo is kétszer volt eredményes, végül a kilencgólos Ciro Immobile is betalált, így 6-1-re nyert a Lazio

és tovább harcol a BL-indulást jelentő helyekért.

Luis Alberto két góllal járult hozzá a Lazio kiütéses sikeréhez Forrás: AFP/Filippo Monteforte

Az Internazionale Marcelo Brozovic két góljával hamar megnyugtató előnyhöz jutott a Benevento ellen,

ám a további vendég gólok helyett az újonc csapat kapott erőre és

még az első félidőben szépített Marco D'Alessandro révén.

A folytatásban csak az Internek volt kaput eltaláló lövése, neki is egy, így nem meglepő, hogy újabb gól nem esett.

A Fiorentina a Chievo otthonában szenvedett vereséget 2-1-es vereséget,

a Torino hiába vezetett 2-0-ra a 90. percben, csak egy pontot szerzett a Verona ellen, mivel Alessio Cerci és Giampaolo Pazzini a végén robbant, utóbbi tizenegyesből volt eredményes,

míg a Spal és a Crotone nem bírt egymással (1-1).

Benevento–Internazionale 1–2 (D'Alessandro 42., ill. Brozovic 19., 22.)
Chievo–Fiorentina 2–1 (L. Castro 25., 46., ill. G. Simeone 6.)
Lazio–Sassuolo 6–1 (Luis Alberto 45., 57., De Vrij 56., Parolo 64., 69., Immobile 81. – 11-esből, ill. Berardi 27. – büntetőből)
SPAL–Crotone 1–1 (Paloschi 39., ill. Nwankwo 59.)
Torino–Hellas Verona 2–2 (Iago Falqué 31., Niang 44., ill. Kean 90., 90'+2 G. Pazzini 92. – 11-esből)