Megkezdte a felzárkózást a Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen vs Hamburg SV FOOTBALL soccer
Leverkusens goalscorer Kevin Volland (l) celebrates after his goal for 1:0 during the German Bundesliga football match between Bayer Leverkusen and Hamburg SV at the BayArena in Leverkusen, Germany, 24 September 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Marius Becker/dpa
A Bundesliga 6. fordulójában vasárnap a Hannover gólnélküli döntetlent játszott otthon a Köln csapatával, míg a Leverkusen simán, 3-0-ra győzött otthon a Hamburg ellen.

Megszerezte első pontját a Köln a Bundesligában. Az előző kiírásban az 5. helyen végző, ezzel az Európa Liga-indulást is kiharcoló csapat borzalmasan kezdte az idei bajnokságot, első öt mérkőzését kivétel nélkül mind elveszítette, miközben egy gól szerzett és tizenhármat kapott. A Hannover ezzel szemben veretlen idén és mindössze két gólt szereztek ellen. Ezek alapján nem is annyira meglepő a gól nélküli döntetlen, amellyel a Köln még mindig nem mozdult el az utolsó helyről, a Hannover viszont megelőzte az Augsburgot és a 4. helyen áll.

A nap másik meccsén két patinás, de idén szenvedő csapat találkozott, ugyanis a Hamburg látogatott Leverkusenbe. A hazaiak hamar szerették volna eldönteni a három pont sorsát, már a 23. percben 2-0-ra vezettek. Először Volland volt eredményes a 20.-ban, három perccel később Alario is beköszönt. A második félidőben a két korábbi gólszerző összjátékát követően megszületett Volland révén a harmadik leverkusen gól is, ami egyben a végeredményt is jelentette.

Hannover 96 - Köln 0-0 (0-0)

Bayer Leverkusen - Hamburger SV 3-0 (2-0)

Gól: Volland (20., 83.), Alario (23.)