Nem bírt egymással a Chelsea és az Arsenal

fbl Horizontal
Chelsea's Brazilian defender David Luiz (R) gestures after being shown a red card by English referee Michael Oliver (L) for a dangerous tackle during the English Premier League football match between Chelsea and Arsenal at Stamford Bridge in London on September 17, 2017. / AFP PHOTO / Glyn KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
Gól nélküli döntetlent játszott a Chelsea és az Arsenal a Premier League 5. fordulójának rangadóján. Ez azt jelenti, hogy a címvédő hazaiak a 3. helyen állnak a bajnokságban, a vendégek pedig még mindig csak a 12. helyen szerénykednek.

Az első félidőben az Ágyúsok voltak a kezdeményezőbbek és Ramsey révén előttük adódott a legnagyobb lehetőség a mérkőzésen, de a középpályás egy remek szóló után a kapufát tudta csak eltalálni, a kipattanót pedig Lacazette csúnyán fölé vágta.

A második félidőben főleg a Chelsea akarata érvényesült, de az Arsenal szerzett gólt, Mustafi találatát azonban a játékvezető érvénytelenítette leshelyzet miatt - jogosan.

A hajrában a kékek többet veszélyeztettek és magasabb fordulatszámon is pörögtek, de a 87. percben David Luiz kapott piros lapot, miután nyújtott lábbal beleszállt Kolasinacba. A hátralévő időben így a hazaiak már nem kockáztattak és kibekkelték bekapott gól nélkül, így a vége 0-0, igazságos döntetlen született.