A meccshiányos Ronaldo duplával tért vissza a BL-ben

Real Madrid
Real Madrid's forward from Portugal Cristiano Ronaldo (C) celebrates with teammates after scoring during the UEFA Champions League football match Real Madrid CF vs APOEL FC at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on September 13, 2017. / AFP PHOTO / PIERRE-PHILIPPE MARCOU
A Real Madrid hazai pályán 3–0-ra nyert a Sallai Rolanddal felálló APOEL ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. A Real csak annyit focizott, amennyi a sima győzelemhez kellett. A spanyol bajnokságban eltiltását töltő Cristiano Ronaldo két gólt lőtt.

A Realból sérülés miatt hiányzott Benzema és Asensio, ott volt viszont az a Ronaldo, akit még a Barcelona elleni Spanyol Szuperkupa-odavágó után tiltott el a szövetség öt meccsre. Zidane a tavasszal is használt 4-3-1-2-es formációban állt fel, Ronaldo és Bale mögött Isco irányított.

Az APOEL-nél kezdő volt Sallai Roland.

A két csapat korábban már találkozott a BL-ben, a 2011/2012-es szezonban a Real 8–2-es összesítéssel ejtette ki a ciprusiakat a negyeddöntőben.

Ronaldo góllal tért vissza Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

A madridiak az előző két bajnoki fordulóban csak ikszeltek, de Zidane szerint nincs gond: „Nem örülünk a két döntetlennek, de el kell fogadnunk, ilyen a futball.

A Real nem esett neki az APOEL-nek, amely a saját térfelét megszállva két négyes fallal védekezett. Az első lehetőségek a 10. percben adódtak, előbb Marcelo beadása után fejelt fölé Bale, majd a másik oldalon Lago távoli lövését ütötte szögletre Navas.

A ciprusiak fennmaradtak a Real kapujánál, és erre azonnal rá is fizettek;

Isco indult meg középen, Bale-hez passzolt, akinek a középre adását Ronaldo rúgta be közelről, 1–0.

A portugálnak ez volt a 106. gólja a BL-ben.

Két perccel később ugyanezt játszotta el a Real, de Ronaldo ekkor csak az oldalhálót találta el. A 25. percben Zidane-nak cserélnie kellett; az egyik passzba belesérült Kovacic helyére Kroos állt be. A horvát 2016 novemberében volt utoljára kezdő a BL-ben, nem csoda, hogy sírva ballagott le a pályáról.

A Real az egész félidőben fölényben futballozott, de a betömörülő védelem ellen nem tudott ziccert kidolgozni.

A távoli lövések pedig vagy nem találtak kaput (11/1 volt a hazaiak mérlege az első félidőben), vagy egy APOEL-játékos blokkolt.

A Real egykapuzott Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

A 47. percben Carvajal beadása után Ronaldo a felső lécet találta el. A labda a gólvonalra pattant vissza, a portugál ment is reklamálni a bíróhoz, de a gólvonal-technológia nem jelzett, így biztos, hogy nem volt bent. Négy perccel később egy APOEL-védő kezezett (vagy nem) a 16-oson belül,

a bíró tizenegyest ítélt, amit Ronaldo be is rúgott, 2–0.

Rögtön utána Ronaldo buktatásáért jöhetett volna egy újabb büntető, de ezt már nem fújták be. A labda Isco elé pattant, aki közelről lőtt, de Waterman védett.

A 60. percben Giorgios Donis vezetőedző lecserélte Sallait, és a helyére Fariast küldte be.

A csere után Ramos szerzett labdát, majd ment fel a támadással, amit végül ő is fejezett be; Bale visszafejelt labdáját a kapunak háttal állva húzta be, 3–0.

Az első igazi APOEL helyzet a 75. percben alakult ki, amikor Aloneftis cselezte be magát a 16-oson belülre, de Camargóhoz passzolt, aki azonban kiszorított helyzetből mellé lőtt.

Ronaldónak meglehetett volna a mesterhármas a 85. percben, amikor Modric passzából gólt lőtt, de a bíró les miatt nem adta meg – jogosan.

A Real nem játszott igazán jól, de ez is elég volt ahhoz, hogy a két hazai bajnoki döntetlen után (vs Valencia 2–2, vs Levante 1–1) ismét nyerjen a Bernabéuban. Ez volt azonban a madridiak legkönnyebb meccse a csoportban,

ahol a következő fordulókban a Dortmunddal, majd kétszer a Tottenhammel játszanak.