Nyolcig meg sem álltak a spanyolok

Isco, spanyol válogatott
Spain's Isco ((C)) celebrates with teammate Alvaro Morata (2nd R) after scoring a goal during the FIFA World Cup 2018 qualification football match between Liechtenstein and Spain on September 5, 2017 in Vaduz. / AFP PHOTO / Michael Buholzer
A spanyol válogatott könnyedén, 8-0-ra győzött Liechtenstein ellen a 2018-as oroszországi vb-selejtező nyolcadik fordulójában.

A spanyolok komolyan vették a meccset, nem foglalkoztak azzal, hogy az a Liechtenstein az ellenfél, amely hét kör után nulla ponttal állt a csoport utolsó helyén. Ezt már a kezdőcsapatból is sejteni lehetett, az egyetlen meglepetés az volt, hogy Julen Lopetegui 3-4-3-ban állt fel, Piqué és Ramos mellett Monreal került be a védelembe.

Liechtenstein legyőzése nem okozott gondot Forrás: AFP/Michael Buholzer

A spanyolok az olaszok legyőzésével nagy lépést tettek a csoportelsőség és Oroszország felé, de matematikailag még nincs meg a kijutás,

ezért a gólkülönbség szempontjából nem volt mindegy a meccs.

A spanyol lapok azt írták, hogy nincs mese, meg kell szórni Liechtensteint, és a válogatott ennek megfelelően kezdett; már bő negyed óra elteltével hárommal vezettek, félidőben 4-0 volt az eredmény. A gólokat Ramos, Morata, Isco és Silva szerezte.

Morata és Aspas két-két gólt lőtt Forrás: AFP/Michael Buholzer

A második félidőben sem lassított a Lopetegui-csapat, a Silva helyére beállt Aspas két gólt lőtt és egy gólpasszt adott (Moratának), majd a 89. percben a liechtensteiniek egy öngólt is rúgtak, így lett 8-0 a vége.

A spanyolok most először szereztek nyolc gólt idegenben.

Liechtenstein ellen eddig nyolcból nyolcat nyertek, 39 gólt lőttek és egyet sem kaptak.

A csoport másik meccsén Immobile góljával az olaszok 1-0-ra verték Izraelt.