Asensio szabadrúgásával mentett pontot a Real

Real Madrid, Valencia
Real Madrid's French forward Karim Benzema (C) heads the ball past Valencia's Brazilian defender Jeison Murillo (R) during the Spanish league football match Real Madrid CF vs Valencia CF at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on August 27, 2017. / AFP PHOTO / CURTO DE LA TORRE
A Real Madrid hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Valenciával a spanyol bajnokság második fordulójában. Asensio ismét villogott.

A Realnál Cristiano Ronaldo mellett Sergio Ramos is eltiltott volt, az ő helyét Casemiro vette át a védelem közepén. A Valenciánál a két új igazolás, Jeison Murillo és Geoffrey Kondogbia is ott volt a kezdőcsapatban.

A meccs 10. percében az a Marco Asensio szerzett vezetést, aki nem tud kis gólt rúgni: az ellenfél térfelének közepén megszerzett labdával egészen a tizenhatosig nyomult előre, majd mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne (neki ezek szerint az), kilőtte a jobb alsót. Az idei szezonban Asensiónak eddig hat lövése volt, ebből három gólt szerzett (összehasonlításképp: Messinél ugyanez az arány harmincból három).

A Valencia csak elvétve jutott el a Real kapujához, de akkor bebizonyosodott, hogy Casemiro nem középső védő:

a vendégek egyenlítő góljánál is ő maradt le Carlos Solerről, aki Toni Lato lapos beadására érkezett teljesen üresen.

A Real többet próbálkozott és főleg Benzema révén újabb gólt szerezhetett volna, de kimaradtak a helyzetek. A Valencia jól csinálta, amit csinált, a Marcelino mestertől megszokott stabil 4-4-2-es felállással igyekezett féken tartani a madridiakat.

Benzemának nem jött össze a gól Forrás: AFP/Curto De La Torre

A második félidőben tovább fokozta a nyomást a Real, Casemiro, Marcelo és Modric előtt is adódott lehetség, de a gól nem jött össze. Nem úgy a másik oldalon: a 77. percben egy kontra végén

a Valencia-mezben még nullkilométeres Kondogbiának tették le a labdát, aki 11 méterről nem hibázott.

A 83. percben a tizenhatos előteréből végezhetett el szabadrúgást a Real. Ronaldo hiányában Asensio állt oda, és csavarta el úgy a labdát a sorfal mellett, hogy Neto kapus mozdulni sem tudott, 2-2.

A végén a Real akár nyerhetett is volna, de az egész meccsen bénázó Benzema képtelen volt belőni a helyzetét.