A magyar bajnok MTK Hungária pénteken 2-0-ra kikapott a portugál Sportingtól a női labdarúgó Bajnokok Ligája hazai selejtezőcsoportjának második fordulójában.

A sorozat honlapja szerint a kék-fehérek az Új Hidegkuti Nándor Stadionban játszott összecsapáson jól tartották magukat, a gól nélküli első félidőt követően a vendégek a 61. percben szereztek vezetést, a hajrában pedig bebiztosították sikerüket.
A csoport másik mérkőzésén az előző idényben nyolcaddöntős kazah BIIK-Kazygurt 1-0-ra verte a koszovói WFC Hajvalia együttesét a III. kerületi TVE pályáján.
Hétfőn az utolsó, harmadik fordulóban az eddig százszázalékos BIIK-Kazygurt lesz az MTK ellenfele. A kvartett első helyezettje jut a legjobb 32 közé, továbbá a tíz csoport legjobb második helyezettje.

Eredmények,
női Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló:
MTK Hungária FC-Sporting CP (portugál) 0-2 (0-0)
BIIK-Kazygurt (kazah) - WFC Hajvalia (koszovói) 1-0 (1-0)

A csoport állása: 1. BIIK-Kazygurt 6 pont, 2. Sporting CP 3 (3-2), 3. MTK Hungária FC 3 (2-2), 4. WFC Hajvalia 0