Az idegenbeli 0-0 után a Videoton hazai pályán 4-0-s vereséget szenvedett a Partizan Beograd együttesétől, így nem lesz ott az Európa Liga főtábláján. Marko Nikolics csapata nem tudott mit kezdeni a szerbek kontratámadásaival.

Az első meccsen megsérült Hadzic és Scsepovics is felépült a visszavágóra, így mindketten ott voltak a Videoton kezdőcsapatában. A másik oldalon Miroslav Djukic edző csak egy helyen változtatott, Jevtovic helyett Everton Luiz került be.

A Videoton kezdett jobban, és már a negyedik percben megszerezhette volna a vezetést, de Nego lapos lövését kiütötte a kapus. A magyar rohamok ellenére a vendégek szereztek vezetést:

egy eladott labda után négy a kettőben vihették kapura a labdát, az akció végén pedig Tawamba kilőtte a jobb alsót.

A bekapott gól ellenére nem esett össze a Videoton, de az egykapuzásnak nem lett meg az eredménye, sőt.

A 24. percben Djurdjevic tört be a tizenhatoson belülre, középre adott, majd az ott érkező Soumah az üres kapuba lőtt.

Három perccel később Suljic vihette volna egy az egyben a kapusra a labdát, de Osztojic utolsó emberként szabálytalankodott vele.

Egyértelmű kiállítás kellett volna, hogy legyen, de Marriner bíró csak sárgát adott.

Az igazi baj - ha ennyi nem lett volna elég - csak ezután következett: a Partizan ismét elment egy kontrával, amelynek végén Djurdjevic lőtt gólt, 0-3. A Videotonnak több helyzete is volt, de a szerbek gyors ellentámadásait nem tudta ellensúlyozni.

Szünetben a megsérült Henty helyére Géresi állt be. A második félidő nem is kezdődhetett volna rosszabbul a Vidi szempontjából:

Juhász tartotta fel az egyik szerb játékost, amiért a bíró második sárgával kiállította.

Ami összejött a Partizannak, az nem jött össze a Videotonnak: a 60. percben Stopira ment el a jobb oldalon, a középre adását viszont nem tudta bekotorni Lazovic.

A hátralévő időben is hajtott a Vidi, Marko Nikolics csapata legalább a szépítést megérdemelte volna, ehelyett a Partizan rúgott újabb gólt: Djurdjevics hagyta állva Fiolát egy indítás után, majd Kovácsik mellett a kapuba bombázott, megszerezve ezzel saját maga második, csapata negyedik gólját.

A Videotonnak pont a bátor támadójáték okozta a vesztét.

Ugyanakkor a csapatnak ez volt a nyolcadik nemzetközi kupamérkőzése, amelyek közül a Bordeaux elleni hazai mérkőzést sokáig emlegetik majd a szurkolók.

Az utóbbi évek szerény nemzetközi kupaszereplése után a Videoton eljutott a főtábla kapujáig - kár, hogy nem tudott belépni rajta.

"Hiányérzetem van, nem így terveztük. A hatodik percben borult minden, buta gólokat kaptunk. Sajnos ez most ennyire volt elég, tanulni kell az első félidei hibákból.

- értékelt a meccs után Pátkai Máté.

Csak helyzetekig jutott a Videoton Fotó: Polyák Attila - Origo

A lefújás után Marko Nikolicsot éltette a szerb közönség. A Videoton edzője úgy fogalmazott, "nagyon sok ajándékot adtunk az ellenfélnek, ez ezen a szinten nem megengedett. Nyomtunk, nyomtunk, jöttek a helyzetek, de az ellenfél lőtte a gólokat. Próbáltunk a második félidőben változtatni, de Juhász kiállítása után vége volt a mérkőzésnek. Ilyen hibákat nem szabad elkövetni a jövőben.

Labdarúgó Európa Liga selejtező-visszavágó: Videoton-Partizan Beograd 0-4 (0-3)