Ronaldo bombasztikus visszatérésével újabb trófeát nyert a Real

Real Madrid, Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo bombagóllal és egy gólpasszal tért vissza
Az ötmeccses eltiltását töltő Cristiano Ronaldo vezérletével a Real Madrid az Európai Szuperkupa és a spanyol Szuperkupa-győzelem után újabb trófeát zsebelt be, miután a Santiago Bernabéu Kupában 2-1-re legyőzte az olasz Fiorentinát.

A Királyi Gárda tartalékos összeállításban -

Casilla – Hakimi, Nacho Fernández, Ramos, Theo Hernández – Vázquez, Ceballos, Llorente, Asensio – Mayoral, Ronaldo

- kezdte a mérkőzést. Az olaszok már a negyedik percben megszerezték a vezetést, Jordan Veretout okosan tekert a jobb alsó sarokba (0-1).

Bő két perc múlva azonban jött a Real Madrid egyenlítése. A még három bajnoki mérkőzésről eltiltott Cristiano Ronaldo iramodott meg a bal szélen, majd egy bicikli-cselt követően Borja Mayoral elé tálalt, aki két méterről az üres kapuba passzolt (1-1).

A 33. percben ismét Cristiano Ronaldo villant.

A négyszeres aranylabdás elfutott a bal oldalon, majd két befele cselt követően 14 méterről a hosszú felsőbe bombázott (2-1) és kialakított a végeredményt.

A fordulás után mindkét csapat rengeteget cserélt, a

Real Madridban lehetőséget kapott a vezetőedző fia, Luca Zidane is.

Santiago Bernabéu Kupa
Real Madrid–Fiorentina 2–1 (Mayoral 7., C. Ronaldo 33., ill. Veretout 4.)

Real Madrid játékosai már a harmadik trófeájukat ünnepelték az idei szezonban Forrás: Anadolu Agency/Burak Akbulut