Az angol labdarúgó-bajnokság második fordulójának zárómérkőzésén a Manchester Cityt 1-1-es döntetlent játszott az Evertonnal az Etihad Stadionban. Wayne Rooney, a liverpooli csapat támadója megszerezte 200. gólját a Premier League-ben.

Pep Guardiolát fűthette a revans, ugyanis csapata januárban 4-0-s vereséget szenvedett az Evertontól. A katalán mesternek ez volt pályafutása legsúlyosabb veresége.

A liverpooli csapat kezdőjében nyolc angol játékos kapott helyet, erre 1997 karácsonya óta nem volt példa.

Ahogy az várható volt, az első félidőben a Manchester City diktálta a tempót. A világoskékek több mint 60%-ban birtokolták a labdát, és hétszer lőttek kapura. A gólszerzéshez a legközelebb David Silva állt, aki a 34. percben egészem kapufáig jutott.

Rooney lövése utat talált a kapuba Ederson lábai között Forrás: AFP/Anthony Devlin

A vendégeknek azonban elég volt egy helyzet is: A 35. percben egy gyönyörűen megkomponált támadás végén, az U20-as vb-döntő hőse, Dominic Calvert-Lewin centerezett középre,

a lendületből érkező Wayne Rooney nagy erővel a kapu közepébe belsőzött (1-0).

A legendás támadónak ez volt a 200. gólja a Premier League-ben, ezzel Alan Shearer után ő lett a második angol, aki elérte az álomhatárt.

A mérkőzés közben a Newcastle United legendás támadója, a 260 Premier League-gólig jutó Alan Shearer a twitteren gratulált Wayne Rooneynak.

A lefújás előtt még nagyobb bajba került a City. A nyáron igazolt Kyle Walker két percen belül két sárga lapot is begyűjtött, így a 44. percben emberhátrányba került a manchesteri csapat.

Az angol válogatott hátvéd kiállítással tette emlékezetessé 200. Premier League-mérkőzését.

Kyle Walker kiállítása miatt egy félidőt emberhátrányban játszott a City Forrás: AFP/Anthony Devlin

A fordulás után az emberhátrányban játszó Manchester City újabb rohamokat indított, míg az Everton behúzódott és leste a területeket az ígéretes kontratámadásokhoz.

Guardiola a második félidőre behozta Raheem Sterlinget, a Real Madridtól igazolt Danilót és a Monacótól szerződtetett Bernardo Silvát is, de a City nem tudott igazán komoly helyzeteket kialakítani az Everton kapuja előtt.

A 82. percben góllá érett a MAnchester City mezőnyfölénye.

Egy röviden kifejelt labdát Sterling zúdított vissza kapásból a jobb alsó sarokba (1-1).

A 89. percben már nem csak az eredményjelzőn, hanem a pályán is egálban volt a csapatok, ugyanis az Everton középpályása, Morgan Schneiderlin egy szabályosnak tűnő belépő után megkapta második sárga lapját, így idő előtt fejezte be a mérkőzést.

Az utolsó öt percben már szabályosan egykapuzott a Manchester City, de Pep Guardiola tanítványai nem tudták kiharcolni a győzelmet.

A világoskékek a játék képe alapján rászolgáltak volna a három pontra,

de a sors igazságtalansága lett volna, ha Wayne Rooney 200. gólja nem ért volna pontot.