Messinek nem jött össze a gól, de a Barca így is simán nyert

Messi
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi kicks the ball during the Spanish league footbal match FC Barcelona vs Real Betis at the Camp Nou stadium in Barcelona on August 20, 2017. / AFP PHOTO / LLUIS GENE
A Barcelona hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Real Betist a spanyol bajnokság első fordulójában.

A nyáron alaposan átalakult Betis ellen már a félidőben kétgólos előnyben volt a Barcelona, amely főleg Messi révén dolgozott ki helyzeteket. Az argentinnak két ígéretes szabadrúgása is volt, a második a kapufáról jött ki. A fokozódó nyomás végül a 36. percben törte meg a sevillaiakat, Deulofeu középre adásába Tosca nyúlt bele rossz ütembe. Öngól, 1-0.

Messi a kapufát találta el szabadrúgásból Forrás: AFP/Lluis Gene

Három perccel később ismét Deulofeu villant; miután elvette a labdát a védőtől, Sergi Robertót hozta kihagyhatatlan helyzetbe.

A spanyol középpályásnak ez volt az első bajnoki gólja a Barcában.

A második félidőben mindkét csapat előtt adódott lehetőség, Messi kétszer is eltalálta a kapufát, újabb gól azonban már nem született. A Barcelona 1939-ben kapott ki utoljára hazai szezonnyitón, azóta 38 győzelem és 5 döntetlen a mérlege.