Az angol labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában a bajnoki címvédő Chelsea, Marcos Alonso duplájának köszönheten 2-1-re legyőzte a Tottenhamet a londoni Wembley Stadionban.

Remek iramban kezdtek a csapatok a Wembley Stadionban. A bajnok Chelsea már az ötödik percben megszerezhette volna a vezetést, de César Azpilicueta jobbról betekert labdáját Álvaro Morata hat méterről mellé fejelte. A 10. percben a Spurs is megvillant: az angol válogatott Harry Kane eresztett el egy távoli bombát, ami kicsorgott Thibaut Courtois kezei közül, de a belga kapus szerencséjére a labda oldalra pattant. A 24. percben egy szabadrúgás-góllal megszerezte a vezetést a Chelsea.

A spanyol Marcos Alonso 21 méterről tekert a bal felső sarokba (0-1).

A folytatásban kemény játék dominált, viszonylag kevés helyzettel, de a hajrára felpörgött a Spurs és az utolsó percekre odaszögezte a Chelsea-t a saját tizenhatosa elé. Kane ziccerét a 30. percben lábbal védte Courtois, majd 43. percben nem sokon múlt az egyenlítés: a Tottenham csatára 14 méterről a bal alsó sarkot vette célba, de a labda a kapufán csattant.

Harry Kane volt a Tottenham legaktívabb játékosa Forrás: AFP/Daniel Leal-Olivas

A fordulás után lendületben maradt a Tottenham. Egy perc telt el, amikor Kane üresen fejelhetett egy jobb oldali szöglet után, de nem tudta kapura irányítani a labdát.

A folytatásban továbbra is a Spurs dominált,

de Mauricio Pochettino gárdája nem tudott mit kezdeni a betömörülő Chelsea-védelemmel.

A 70. percben kis híján eldöntötték a meccset a kékek: egy gyors kontra végén Morata kapott remek átadást Williantól, de a 12 méterről leadott lövése pár centivel elkerülte a kaput. A következő támadásból újra növelhette volna előnyét a Chelsea, a brazil

Willian egy biciklicselt követően 20 méterről bombázott, de a labda a jobb kapufán csattant.

A 82. percben egyenlített a Tottenham. Ami, a hazai játékosoknak nem jött össze, azt a csereként érkező Michy Batshuayi megtette. A belga támadó három perce sem volt még pályán, amikor

Christian Eriksen szabadrúgását a saját kapujába bólintotta (1-1).

Benne volt a levegőben, hogy a hajrában megnyeri a meccset a Tottenham, de a 88. percben ismét Marcos Alonso villant. Egy labdaszerzés után a spanyol balhátvéd kapott kiugratást, majd kilenc méterről, éles szögből lőtt. A Spurs kapusa,

Hugo Lloris jócskán elnézte a labdát, amely a rövid saroknál a kapuba csorgott (1-2).

A játék képe alapján a Tottenham rászolgált volna az egy pontra, de a Chelsea a jobb helyzetkihasználásának köszönhetően behúzta a három pontot.