Coutinho nélkül is megvan a Liverpool első győzelme

Sadio Mané
Liverpool's Senegalese midfielder Sadio Mane (L) celebrates after scoring the opening goal of the English Premier League football match between Liverpool and Crystal Palace at Anfield in Liverpool, north west England on August 19, 2017. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
A Premier League 2. fordulójának szombati játéknapján a Liverpool 1-0-ra győzött a Crystal Palace ellen, magabiztosan nyert a Leicester és a Watford, a Southampton pedig ötgólos meccsen verte a West Hamet.

A Liverpool sokáig nem talált fogást a Palace-on, ám a 73. percben a szenegáli Sadio Mané megörte a gólcsendet. Jürgen Klopp legénysége megtartotta előnyét a lefújásig, így

a Barcelona által csábított Philippe Coutinho nékül is megszerezte első győzelmét a bajnoksgában.

Sadio Mané (balra) szállította a Liverpool első bajnoki győzelmét Forrás: AFP/Oli Scarff

A Southampton a 38. percben már 2-0-ra vezetett az Arnautovic kiállítása miatt akkor már 10 emberrel futballozó West Ham United ellen, a londoniak Javier Hernandez duplájával azonban visszajöttek a meccsbe.

A 93. percben azonban büntetőt kaptak a hazaiak, Charlie Austin pedig nem hibázott, így 3-2-re nyertek a Szentek.

Az előző fordulóban a bajnoki címvédő Chelsea otthonában bravúros diadalt arató Burnley nem tudta megismételni múlt heti remeklését, a West Brom Robson-Kanu góljának köszönhetően 1-0-ra nyert a Turf Mooron.

A Bournemouth szintén hazai pályán kapitulált a Watford ellen (0-2), a Leicester viszont nem hibázott, 2-0-ra verte az újonc Brightont.