Az Egyesült Államoké az Arany Kupa

Soccer- CONCACAF Gold Cup Final -  Jamaica vs USA Horizontal
USA midfielder Clint Dempsey is flanked by teammates Graham Zusi (L) and captain Michael Bradley (R) as he lifts up the trophy after USA defeated Jamaica 2-1 in the 2017 CONCACAF Final, July 26, 2017 at Levi's Stadium in Santa Clara, California / AFP PHOTO / Robyn Beck
A házigazda amerikai válogatott nyerte meg a labdarúgó Arany Kupát, a CONCACAF zóna kontinensbajnokságát, miután a szerdai döntőben a hajrában szerzett góllal 2-1-re győzött Jamaica együttese ellen.

A kaliforniai Santa Clarában rendezett fináléban az első félidő végén Jozy Altidore gyönyörű szabadrúgásgóllal szerzett vezetést a hazaiaknak, ám a második félidő elején egy szöglet után Jamaica kiegyenlített.

Hatodszor lett az amerikai válogatotté a kupa Forrás: AFP/Robyn Beck

A folytatásban mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de a Bruce Arena irányította házigazda volt a veszélyesebb.

Jamaicát többször csak az első félidő közepén beállt cserekapusa, Dwayne Miller mentette meg a góltól.

A 88. percben aztán már ő is tehetetlen volt, amikor egy lecsorgó labdát Jordan Morris 14 méterről a kapuba lőtt.

Az Egyesült Államok válogatottja történetében hatodszor nyerte meg az észak- és közép-amerikai régió tornáját. Arena pedig az első szövetségi kapitány lett, akinek háromszor sikerült győznie.

Egyesült Államok-Jamaica 2-1 (1-0).