Gólgazdag meccsel nyitottak a németek a Konföderációs Kupán

Németország, Ausztrália, Konföderációs Kupa
A világbajnoki címvédő Németország 3–2-re legyőzte a tornán Ázsiát képviselő Ausztráliát a 2017-es Konföderációs Kupa B-csoportjában.

Ebben az összeállításban kezdték a mérkőzést a csapatok:

A világbajnok Nationalelf korán vezetést szerzett: Julian Brandt futott el a jobbszélen, s centerezését Lars Stindl kilenc méterről lőtte a kapuba. Az ausztrálok a 41. percben egyenlítettek, Tommy Rogic vágta a kapuba saját lepattanóját, ám a szünet előtt Julian Draxler büntetőből visszaállította a német vezetést.

A német Lars Stindl (k) megszerzi csapata első gólját a labdarúgó Konföderációs Kupa B csoportjának első fordulójában játszott Ausztrália - Németország mérkőzésen a dél-oroszországi Szocsi Fist Stadionjában Forrás: MTI/EPA/Peter Powell

A fordulást követően Leon Goretzka növelte a különbséget, az ausztrálokat Tomi Juric hozta újra a meccsbe: Bernd Leno kapus kiejtette elé a labdát, ő pedig élt a lehetőséggel,

és a videóbírós rendszer igénybevételével a játékvezető meg is adta a találatot.

Konföderációs Kupa, Oroszország
B-csoport, 1. forduló
Ausztrália–Németország 2–3 (Rogic 41., Juric 56., ill. Stindl 5., Draxler 44. – 11-esből, Goretzka 48.)