Az Arsenal a Sunderland elleni sikerrel tartotta életben reményeit a Bajnokok Ligája-indulással kapcsolatban, míg a Manchester City Pablo Zabaleta hazai búcsúmeccsét tette széppé a West Bromwich Albion ellen.

A Manchester City már az első félidőben magához ragadta a kezdeményezést, előbb Leroy Sané reklamált tizenegyesért, majd ziccerben rontott a német, a kettő között pedig Alekszandar Kolarov szabadrúgását tolta ki Ben Foster.

A 27. percben szerezte meg az első gólt a City, Sergio Agüero sarkazása és Kevin De Bruyne remek beadása után Gabriel Jesus volt eredményes,

a kis brazil mindössze nyolcadik angol bajnoki kapura lövéséből hatodik találatát szerezte meg.

Nem telt el újabb két perc és már kettővel ment a City, Marc Wilsonról pattant a labda De Bruyne elé, aki remekül csavart Foster kapujába.

Az 57. percben Agüero osztott egy újabb remek labdát, Yaya Touré szerzett gólt, majd beállt az est hőse, az utolsó hazai bajnokiján az Etihadban szereplő Pablo Zabaleta, aki 2008-ban az Espanyoltól érkezett és összesen kilenc szezont húzott le a Cityben.

Pablo Zabaleta kilenc idény után távozik Forrás: AFP/Paul Ellis

A hajrában Gabriel Jesus helyzeteit védte rendre Foster, majd szinte a semmiből szépített a West Bromwich Albion, a csereként beállt Robson-Kanu szerzett gólt.

A másik kedd esti meccsen a Bajnokok Ligájáért küzdő Arsenal fogadta a már kiesett Sunderland csapatát. Az Ágyúsok az egész meccsen domináltak, de nagyon nehezen tört meg a jég, a 72. percben jött az első találat, pedig Wengerék elképesztő számú, 32 lehetőséget dolgoztak ki.

A gólokat ismét Alexis Sánchez szállította, a chilei már 33 bajnoki gólból vette ki a részét a szezonban, ebből 23-at maga szerzett és kiosztott tíz gólpasszt is.

Kérdés megtudja-e tartani legjobbját Wenger, ha jövőre nem jön össze a BL-indulás. Az utolsó forduló előtt egy pont az Arsenl hátránya a Liverpool mögött.

Manchester City–West Bromwich Albion 3–1 (Gabriel Jesus 27., De Bruyne 29., Yaya Touré 57., ill. Robson-Kanu 87.)
Arsenal–Sunderland 2–0 (A. Sánchez 72., 81.)