Jan Polanc nyerte kedden a centenáriumi Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros körverseny negyedik szakaszát, melynek célja az Etnán volt.

Az idei Giro első hegyi befutós etapján a szlovén versenyző a Cefalú és az Etna közötti 181 kilométeres táv második kilométerénél szökött meg a mezőnytől egy nagyobb csoport tagjaként, majd menet közben társai leszakadtak tőle, végül 19 másodperces előnnyel ért célba.

A második helyen az orosz Ilnur Zakarin, a harmadikon a brit Adam Yates végzett.

Az összetettben a luxemburgi Bob Jungels vette át a vezetést, míg az esélyesek közül a címvédő Vincenzo Nibali volt aktívabb, az Etnán próbálkozott egy támadással, ám legnagyobb riválisát, Nairo Quintanát nem tudta leszakítani.

4. szakasz, Cefalú-Etna, 181 km:
1. Jan Polanc (szlovén, Team Emirates) 4:55:58 óra
2. Ilnur Zakarin (orosz, Katyusa) 19 mp hátrány
3. Geraint Thomas (brit, Team Sky) 29 mp h.

Az összetett élcsoportja:
1. Bob Jungels (luxembrugi, Quick-Step) 19:41:56 óra
2. Thomas 6 mp hátrány
3. Adam Yates (brit, Orica-Scott) 10 mp h.

A május 28-ig tartó verseny szerdán a Pedara és Messina közötti 159 kilométeres ötödik szakasszal folytatódik.