A Real hosszabbításban ütötte ki a Bayernt, Kassai főszereplő volt

Horizontal
Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo celebrates after scoring during the UEFA Champions League quarter-final second leg football match Real Madrid vs FC Bayern Munich at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid in Madrid on April 18, 2017. / AFP PHOTO / GERARD JULIEN
A Bayern München hazai veresége után hosszabbításra mentette a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóját, de emberhátrányban nem bírta tartani a lépést, a ráadásban 4-2-re kikapott és búcsúzott. Ronaldo a triplájával, Kassai Viktor az ítéleteivel vált főszereplővé a mérkőzésen, amely BL-rekordot is hozott: a Real Madrid zsinórban hetedszer jutott be a sorozat elődöntőjébe. A kedd este másik találkozóján az Atlético Madrid sem pazarolta el hazai pályán megszerzett minimális előnyét, a Leicester City otthonában elért 1-1-es döntetlennel szintén bejutott az elődöntőbe, 2014 óta már harmadszor.

A Real Madrid remek esélyekkel vágott neki a hazai visszavágónak, hiszen a BL történetében egyetlen csapat sem esett ki a kieséses szakaszban, ha idegenben 2-1-re megnyerte az első mérkőzést, és csak kétszer jutott tovább olyan klub, amely kikapott a hazai odavágón.

A spanyoloknál két poszton kellett hiányzót pótolni a kezdőcsapatban, ahogyan Münchenben, úgy ezúttal is Nacho volt a 100. BL-mérkőzésén mezt húzó Sergio Ramos párja a védelem közepén, Gareth Bale-t pedig Isco helyettesítette a középpályán. A Bayern a legerősebb tizenegyével futhatott ki a gyepre, mivel Hummels, Boateng és Lewandowski is visszatérhetett kisebb sérüléséből.

A Bayern München kezdőcsapata átlagban 30 éves és 116 napos volt Madridban, Carlo Ancelotti a klub BL-történetének legidősebb tizenegyét nevezte kedd este.

Magyar főszereplője is volt a negyeddöntő csúcspárosításának, hiszen Kassai Viktor sípszavára indult útjára a labda. A játékvezető két csoportkörös rangadó után először kapott meccset a BL kieséses szakaszában 2017-ben, de egy évvel ezelőtt szintén ő vezette a Real Madrid negyeddöntős visszavágóját, akkor szintén egy német csapat, a Wolfsburg volt a vendég a Santiago Bernabéuban.

Pazar élőképpel készültek a Real Madrid hívei:

Sok helyzet, nulla gól

Mélyen védekezve kezdte a mérkőzést a Real Madrid, így nem meglepő, hogy az első nagy helyzet a Bayern előtt adódott, a 10. percre kanyarodva Alaba beadása után Thiago, majd Robben is közelről lőhetett, mindkétszer nagyot mentett a Real-védelem. A spanyolok a 23. percben veszélyeztettek először Benzema révén, nem sokkal később Carvajal lövésénél nyújtózkodott nagyot Neuer, Ramos közeli löketét pedig Boateng mentette a gólvonalról a 28. percben.

A Real járt közelebb a vezetés megszerzéséhez az első félidőben Forrás: AFP/Gerard Julien

A többnyire a széleken rohamozó Bayern ezúttal is serényen termelte a szögleteket (5 az első 45 percben), de a kapura inkább a Real jelentett nagyobb veszélyt. Összességében pörgős és lüktető volt az első félidő (13, illetve 8 lövést jegyezhettünk fel), de gólt nem szereztek a felek, így a Real Madrid őrizte egygólos előnyét, a Bayernnek pedig továbbra is minimum két találat kellett a boldogsághoz.

Ébredő remények

A második félidőt a Real kezdte aktívabban, mégis a németek törték meg a jeget: az 52. percben Kassai Viktor Casemirót látta szabálytalannak Arjen Robennel szemben a tizenhatoson belül, így büntetőt ítélt.

Robben esett, Kassai fújt Forrás: AFP/Gerard Julien

A tizenegyest Robert Lewandowski értékesítette, nagyon higgadtan (0-1).

A Real Madrid így idei negyedik BL-mérkőzésén is hátrányba került, a lengyel csatár pedig a hatodik gólját szerezte a királyiak ellen a BL-ben, ennyivel egyetlen futballista sem büszkélkedhet.

Szavazzon!

Jogos volt a Bayern München tizenegyese?

A gól picit megfogta a Realt, a Bayern szinte azonnal növelhette volna előnyét, de nem tette: Vidal ollózott kapu fölé közelről. A 64. percben pályára lépett a müncheni összecsapás egyik hőse, a harmadik gólt előkészítő Marco Asensio. Nem sokkal később Iscót is lekapta Zidane, Ancelotti pedig egy Ribéry–D. Costa-cserével frissítette támadósorát.

Úgy fordultak a mérkőzés utolsó 20 percére a csapatok, hogy teljesen nyílt volt a továbbjutás kérdése.

A 75. perctől felpörögtek az események. Casemiro gólpasszal tette jóvá büntetőt érő belépőjét, beadásáról minden Bayern-védő lemaradt, de Ronaldo nem (1-1). A portugál megszerezte harmadik gólját a párharcban, és 101. találatát az európai kupákban.

Ünnepelt a Santiago Bernabéu Stadion, de alig 100 másodpercet: a 77. percben egy mutatós Bayern-támadás végén a BL-százados Sergio Ramos vétett balszerencsés öngólt, miután nem értették meg egymást Keylor Navasszal (1-2).

De a fordulatoknak nem volt vége: a 84. percben a mérkőzés legeleje óta sárga lappal futballozó Arturo Vidal kapta meg második sárga lapját Kassai Viktortól (talán pont nem ezért érdemelte volna meg), így akárcsak az első mérkőzésen,

most is emberhátrányba került a München.

A német csapat egyébként erősen vitatta a magyar bíró ítéletét, ugyanúgy, mint a madridiak a tizenegyest. Az állás nem változott, a 1-2-es eredmény azt jelentette, hogy jöhet a kétszer 15 perces hosszabbítás.

Gála a ráadásban, két lesgól döntött

A Bayern lendületét totálisan elvette a kiállítás, a Real egyértelmű fölénybe került a hosszabbításban, ez pedig a 105. percre érett góllá. Ki más szerezte volna, mint Cristiano Ronaldo?

A történethez hozzátartozik, hogy a portugál tisztán látható lesen állt Sergio Ramos gólpasszának pillanatában.

Ez bizony les volt Forrás: Reddit

Kassai Viktor (és segítői) ezzel egyértelműen a visszavágó főszereplőivé váltak,

hiszen több vitatható bírói döntés is született a mérkőzésen (elég a Bayern tizenegyesére vagy Vidal piros lapjára gondolni), Cristiano Ronaldo második, sorsdöntő találatát viszont egyértelmű szabálytalanság előzte meg. A német sajtó várhatóan nem fogja kímélni a magyar játékvezetői csapatot.

A Bayern München innentől összeesett, Ronaldo egy újabb lesgóllal szerezte meg 100. Bajnokok Ligája-gólját, majd a kegyelemdöfést Marco Asensio vitte be, aki beállította a 4-2-es végeredményt.

3-2

Az utolsó passz pillanata:

4-2

A Real Madrid nem könnyen, de 6-3-as összesítéssel kiejtette a Bayern Münchent, és bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, sorozatban hetedszer, ez pedig rekord egy csapattól a sorozat történetében.