Drogba drámai meccsen, szomorúan búcsúzott

Toronto FC, Montreal Impact, Didier Drogba
MONTREAL, QC - NOVEMBER 22: Didier Drogba #11 of the Montreal Impact celebrates with fans during leg one of the MLS Eastern Conference finals against the Toronto FC at Olympic Stadium on November 22, 2016 in Montreal, Quebec, Canada. The Montreal Impact defeated the Toronto FC 3-2. Minas Panagiotakis/Getty Images/AFP
A Toronto FC lesz a Seattle Sounders ellenfele az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) döntőjében.

A Toronto - az első kanadai finalista - az elődöntő visszavágóján hosszabbításban, 5-2-re legyőzte a Montreal Impactet, amely az első találkozót 3-2-re nyerte.

Benoit Cheyrou szerezte a Toronto első gólját a hosszabbításban Forrás: AFP/2016 Getty Images/Vaughn Ridley

A szerdai mérkőzésen játszott utoljára a Montreal színeiben az elefántcsontparti Didier Drogba. A 38 éves támadó, a Chelsea korábbi sztárja - aki a 73. percben lépett pályára - tavaly júliusi érkezése óta 33 alapszakasz-meccsen 21 gólt szerzett, de az utóbbi időben sérülések miatt elveszítette a helyét a kezdőcsapatban.

Drogba elhagyja a Montrealt Forrás: AFP/2016 Getty Images/Minas Panagiotakis

A Seattle Sounders már vasárnap bejutott a december 10-ei döntőbe azzal, hogy a hazai 2-1-es sikere után vasárnap idegenben 1-0-ra verte a Colorado Rapidsot. A Seattle 2012-ben és 2014-ben is döntős volt, de még nem tudott nyerni.