Hatpontos hátrányból kezdi a Barcelona a clásicót

Asier Illarramendi Lionel Messi Real Sociedad Barcelona
Real Sociedad's midfielder Asier Illarramendi (L) vies with Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi during the Spanish league football match Real Sociedad vs FC Barcelona at the Anoeta stadium in San Sebastian, on November 27, 2016. / AFP PHOTO / ANDER GILLENEA
A Barcelona szerencsével szerzett pontot a Real Sociedad otthonában.

Az első félidőben óriási fölényben volt a Real Sociedad, a hazaiak körbelőtték a kaput, a két legnagyobb lehetőség Xabi Prieto előtt adódott, de egyik fejesét Ter Stegen védte, a másik mellément.

Aztán az 53. percben már nem volt menekvés, Vela lövésébe még beleakadt Ter Stegen, de Willian José fejese a menteni akaró Piqué közreműködésével a hálóban kötött ki.

A Barca, amely az első 58 percben csak egy felejthető Suárez-lövést és egy veszélyes Neymar-szabadrúgást tudott felmutatni, az 59. percben megvilantott valamit az igazi tudásából, ami rájuk jellemző: Neymar ment el a bal oldalon, a visszatett labdát pedig Messi vágta be.

1-1 után is a Sociedad állt közelebb a győzelemhez, Vela lövése a gólvonalra vágódott le, Juanmi viszont betette a kipattanót, de a bíró lest ítélt, pedig a felvétel alapján Juanmi nem volt lesen.

Mascherano jobb alsó mellett landoló fejese után Ter Stegen még egy Vela-lövést a kapufára imádkozott, majd Granero rontotta el a meccslabdát.

Messinek egy helyzete volt, az be is lőtte Forrás: AFP/Ander Gillenea

A Barca 2007-ben nyert utoljára a Sociedad otthonában, és ez a döntetlen azért fájhat nagyon a katalánoknak, mert így hatpontos hátrányban mehetnek neki a Real Madrid elleni jövő heti rangadónak.