Hat éve nem látott fordítással folytatta félelmetes sorozatát a Hertha

Dárdai Pál Vedad Ibisevic Hertha
Hertha's coach Pal Dardai (l) consoles player Vedad Ibisevic who is leaving the pitch after a red card during the German Bundesliga soccer match between Hertha BSC and 1. FSV Mainz 05 in the Olympiastadion in Berlin, Germany, 27 November 2016. EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Soeren Stache/dpa
Dárdai Pál csapata, a Hertha hat év után először tudott hátrányból megnyerni egy meccset a Bundesligában, és a Mainz elleni 2-1-es sikerrel a berliniek feljöttek a harmadik helyre.

Szenzációsan szerepel hazai pályán, a berlini Olimpiai-stadionban a Hertha, amely a Freiburgot 2-1-re, a Schalkét és a Hamburgot 2-0-ra, a Kölnt 2-1-re, míg a Mönchengladbachot 3-0-ra verte,

vagyis ötből ötöt nyert a mostani meccsig.

A vasárnapi ellenfél, a Mainz legutóbbi három találkozóján nyeretlen maradt vendégként, a Wolfsburg elleni 0-0 után a Schalkétól 3-0-ra, az éllovas Lipcsétől 3-1-re kapott ki. A tavalyi idényben

a Hertha otthon 2-0-ra lenyomta a Mainzot, idegenben pedig 0-0 lett a vége.

Debütáló játékos szerzett vezetést a Mainznak

Elég csendesen indult a meccs, a Hertha nem esett neki a Mainznak, türelmesen járatta hátul a labdát a hazai csapat, azt várva, hol lehet rést találni a vendégek védelmén. Egy pontrúgás után láttuk az első helyzetet, Plattenhardt szabadrúgása után Ibisevic fejelt, de a labda másfél méterrel elment a jobb kapufa mellett.

Belelendült a Hertha, Stocker csinált meg egy cselt a 16-oson belül, de lőni már nem tudott, mert az érkező Ibisevic tűzte rá a labdát, Lössl nagyot védett. Támadott a Hertha, mégis a Mainz szerzett gólt, Öztunali beadása után Seydelhez került a labda, az élete első Bundesliga-meccsét játszó csatár pedig lazán a hálóba gurított ballal (0-1).

A 31. percben Kalou végzett el szabadrúgást, a sorfal fölött elcsavart labdája csapódott ugyan lefelé, de a kapusnak így sem kellett közbeavatkoznia. A 36. percben egyenlített a Hertha, egy röviden kifejelt labdát Kalou gyűjtött be, aki megtalálta a 16-osnál helyezkedő ibisevicet, a csapatkapitány talppal elhúzta a labdát a védője mellett, majd szépen kilőtte a jobb alsót (1-1).

Ez volt Ibisevic hetedik bajnoki gólja a szezonban. Egy Ibisevic-helyzettel ért véget az első félidő, jobbról érkező beadásra robbant be, de fejese elment a jobb sarok mellett.

Ibisevic a 100. Bundesliga góljával eldöntötte

Nagy kavarodást úszott meg a Hertha a második félidő elején, ide-oda pattogott a labda, végül Jarstein szedte fel, és bár a maizniak hazaadást reklamáltak, a bíró továbbengedte a játékot. Az 56. percben Malli végzett el szabadrúgást, de lövése éppen Jarstein kezébe pottyant.

A 62. percben Gbamin csúszott oda Pekariknak, amiért sárga lapot kapott, és mivel ez már a második volt,

a Mainz tíz emberre fogyatkozott.

A kiállítás után beleerősített a Hertha, két veszélyes beívelés után a harmadiknál megint Ibisevic villant, de hiába ért oda a beadásra, nem tudta már kapura tenni a labdát.

A 67. percben góllá érett a Hertha fölénye: Darida totojázott el egy helyzetet, majd visszatette a labdát Starknak, akinek a lövése egy védőn megpattant, Kalou azonban még középre tudta fejelni, és Ibisevic úgy tuszkolta be, hogy a kapusról visszapattant a lábára a labda, majd onnan a hálóba csorgott (2-1).

A bosnyák csatárnak ez volt a 100. gólja a német bajnokságban. Előtte ez a külföldiek közül Pizarrónak, Elbernek, Ailtonnak, Chapuisat-nak és Lewandowskinak sikerült,

az aktív játékosok közül pedig csak négyen vannak előtte.

A Hertha is tíz emberrel fejezte be a meccset

Van még fordulat a meccsben, a 74. percben Ibisevic rántotta le De Blasist, ezzel ő is megkapta a második sárgát, vagyis a Hertha is tíz emberrel folytatta. Jarstein bravúrja kellett, hogy maradjon a 2-1, Malli szabadrúgása után a Hertha norvég kapusa a kapufa segítségével hárított.

A 94. percben Ramalho 28 méterről szúrta rá, Jarstein csak kiütni tudta, de az volt a szerencséje, hogy az érkező mainzi játékos nem tudta bevágni a kipattanót. A Hertha végül 2-1-re nyert, és hatodik hazai meccsét is behúzta,

ilyenre korábban csak egyszer volt példa a klub történetében

- még a 2000-2001-es idényben, amikor Dárdai még játékosként szerepelt. Akármilyen hihetetlen, a Hertha hat év után tudott hátrányból fordítani, és jobb gólkülönbségének köszönhetően feljött a harmadik helyre.

Dárdai talán megfeddte Ibisevicet a kiállítás miatt, de a csatár szállította a győzelemhez szükséges gólokat Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Soeren Stache

A Schalke legyőzte a Kleinheisler nélküli Darmstadtot

A másik vasárnapi meccsen Kleinheisler László nélkül kapott ki a Darmstadt 3-1-re a Schalke ellen. Pedig 1-0-ra még a Darmstadt vezetett, és

a vendégek még egy büntetőt is megúsztak,

Choupo-Moting túlságosan lezserül rúgta, az elvetődő Esser kapus pedig lábbal még bele tudott érni.

A kameruni csatár aztán a második félidőben javított, Meyer beadása után akrobatikus mozdulattal perdített a bal sarokba. A végén Konopljanka okos passza után még Schöpf használta ki, hogy Sulu és Esser egymásra vártak,

a Schalke ezzel a győzelemmel hét forduló óta veretlen a bajnokságban.