Simeone fia elintézte a Juvét, gála helyett izgulhatott a Roma

Genoa Giovanni Simeone Isaac Cofie
Genoa's forward Giovanni Simeone (R) celebrates with his teammate Genoa's Ghanian midfielder Isaac Cofie after scoring during the Italian Serie A football match Genoa vs Juventus on November 27, 2016 at the 'Luigi Ferraris' stadium in Genoa. / AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO
A Bologna Nagy Ádám nélkül szenvedett vereséget az elmúlt hetekben szárnyaló Atalanta ellen, a bajnok Juventus pedig méretes pofonba szaladt bele a Genoa vendégeként a Serie A 14. fordulójában.

A forduló előtt a 12. helyen álló Genoa álomszerűen kezdte az elmúlt öt bajnokságot megnyerő Juventus elleni meccset, a 3. percben már gólt ünnepelt a hazai közönség, Buffon hiába védett pár másodpercen belül háromszor is, negyedszerre Simeone bevágta a labdát.

Az Atlético Madridot irányító Diego Simeone 21 éves fia ezzel még nem érte be, tíz perccel később Lazovic beadása után szép mozdulattal fejelt Buffon kapujába. Ez volt Giovanni Simeone első duplája az olasz élvonalban.

Az első félóra végén a harmadik döfést is bevitte a Genoa, egy szöglet után Rugani maradt üresen, és bár a gólvonalon Alex Sandro megpróbált menteni, nem volt esélye. 2013 októbere óta először fordult elő, hogy a Juventus három gólt kapott egy olasz bajnokin.

Ráadásul a védelem egyik vezérét, a Sevilla elleni BL-meccsen győztes gólt szerző Bonuccit a 33. percben le kellett cserélnie Allegrinek. A Juventus sehogy sem boldogult a hazaiakkal, a második félidő elején az előző idény gólkirályát, a 90 millió euróért megvett Higuaínt is csatába dobta Allegri, de a szépítés csak a 82. percben jött össze Pjanic szépségdíjas szabadrúgásával.

Ennél közelebb viszont már nem került a Juventus, így megszületett a bajnokság eddigi legnagyobb meglepetése. Estére kiderült, hogy Bonuccinak a combhajlítóizma húzódott meg, de nála is rosszabbul járt az utolsó percekben lesántikáló Daniel Alves, akinek eltört a szárkapocscsontja.

Mivel a Roma nyert a Pescara előtt, így a Juve előnye négy pont maradt a fővárosiak és a Milan előtt. Úgy indult a Roma meccse, hogy hatalmas gála lesz, Dzeko az első tíz percben rúgott egy gólt jobbal, majd egyet ballal, de ezzel a lendülettel bele is aludt a meccsbe a Roma.

A Pescara szép lassan magához tért, és Memushaj révén szépíteni tudott, aztán a Dzeko-gólokat előkészítő Perotti berúgta a saját maga által kiharcolt 11-est, és megint minden szépnek tűnt. De a Pescara ismét visszajött egy gólra, és az utolsó tíz percben rendesen szorongatta a Romát, amely fellélegezhetett, maradt végül a 3-2.

Serie A, 14. forduló:
Bologna - Atalanta 0-2 (0-1)
gól: Masiello (15.), Kurtic (68.)

Cagliari - Udinese 2-1 (1-0)
gól: Farias (35., 11-esből), Sau (58.), illetve Fofana (51.)

Crotone - Sampdoria 1-1 (1-0)
gól: Falcinelli (43.), illetve B. Fernandes (71.)

Genoa - Juventus 3-1 (3-0)
gól: G. Simeone (3., 13.), Alex Sandro (29., öngól), illetve Pjanic (82.)

Roma - Pescara 3-2 (2-0)
gól: Dzeko (7., 10.), Perotti (71., 11-esből), illetve Memushaj (60.), Caprari (74.)

Palermo - Lazio 0-1 (0-1)
gól: Milinković-Savic (31.)
piros lap: G. González (Palermo, 86.)