Gulácsiék nagycsapatokat idézve tömték ki a Freiburgot

RB Leipzig
(FILES) This file photo taken on November 19, 2016 shows Leipzig´s head coach Ralph Hasenhuettl and his players react after the German first division Bundesliga football match of Bayer Leverkusen vs RB Leipzig in Leverkusen, western Germany. Bayern Munich are not top of the Bundesliga for first time in 14 months, new leaders RB Leipzig made history. / AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig hat pontra növelte előnyét a Bundesliga élén, miután a 12. forduló nyitómeccsén 4-1-re győzött a Freiburg otthonában.

Bundesliga, 12. forduló:
Freiburg - RB Leipzig 1-4 (1-3)
Niederlechner (15.), illetve N. Keita (2.), Werner (22., 35.), Sabitzer (78.)

A két csapat tavaly még a Bundesliga 2-ben szerepelt együtt, akkor Lipcsében 1-1 lett a vége, a Freiburg pedig 2-1-re nyert hazai pályán. A Freiburg öt pont előnnyel nyerte meg a másodosztályt a Lipcse előtt, amely viszont lehengerlően szerepel az élvonalban,

12 forduló után is veretlen, ilyen teljesítményre még egyetlen újonc sem volt képes.

Az idény elején félelmetes volt a Freiburg otthon

A Leipzig hatos győzelmi sorozattal érkezett Freiburgba, ez a leghosszabb diadalmenet a mostani idényben. A Freiburg első három hazai meccsét megnyerte az ősszel, a Wolfsburg ellen viszont egy 0-3-mal ért véget a menetelés.

A Lipcse kapuját ezúttal is Gulácsi Péter védte, a kispadon pedig ott ült Kalmár Zsolt, aki ebben az idényben még nem kapott szerepet. A vendégek villámrajtot vettek,

mindössze 81 másodperc telt el,

amikor Naby Keita hatalmas gólt lőtt 25 méterről a bal felsőbe (0-1).

A gól után sem vett vissza a Lipcse, az első tíz perc végén a jobbhátvéd Schmitz lőtt 17 méterről, de a labda egy freiburgin megpattanva vágódott a kapu mellé. A 15. percben teljesen váratlanul egyenlített a Freiburg: Stenzel ívelése után vagy 40 métert szállt a labda, Gulácsi nem mozdult ki, talán a két védőben bízott, de Niederlechner kettőjük között felugorva fejelni tudott, és a labda a kapus lábai között került a hálóba (1-1).

Az öt gól egy helyen:

Potyogtak a gólok az első félidőben

Tisztára, mint a Dortmund-Legia BL-meccsen, csak kapkodtuk a fejünket: a 22. percben Timo Werner kapott remek indítást, ügyesen elvitte a labdát a kapus mellett, majd ballal a hálóba gurított (1-2). A 20 éves csatárnak ez volt a hatodik gólja a szezonban.

Korábban a Stuttgart csatáraként is szeretett a Freiburg ellen játszani,

a svábok színeiben háromszor talált be.

A Werner, Forsberg páros alaposan megkavarta a Freiburg védelmét Forrás: AFP/Thomas Kienzle

A hazaiaktól Grifo szabadrúgásból próbált ráijeszteni Gulácsira, de a kapus ezúttal magabiztos volt, aztán ismét lecsapott a Lipcse, Forsberg adott nagy labdát Wernernek, aki okosan a bal alsóba gurított, megduplázva ezzel góljai számát, és az előnyt is (1-3).

A Leipzig a szezon összes bajnokiján betalált,

az öt topligában ezt Gulácsiékon kívül csak a Real Madrid mondhatja el.

A félidei statisztika alapján minden mutatóban jobb volt a Leipzig.

Nem volt sok izgalom a második félidőben

Az 58. percben nagy helyzetet úszott meg a Lipcse, egy kavarodás végén Höfler három lépésről a lécre bikázta a labdát. A vendégeket felébresztette a helyzet, Forsberg szépen jutott el lövőhelyzetig, de a végét elrontotta, majd egy szöglet után Werner pöckölt a jobb sarokba, de a bíró ezt les miatt nem adta meg.

A 76. percben Forsberg zseniális labdát tett Sabitzer elé, aki a kapust kicselezte, de nagyon kisodródott, és az alapvonalról elengedett próbálkozásával a jobb kapufát találta el.

Két perccel később már eredményesen dolgozott össze a Forsberg, Sabitzer páros,

a svéd újabb remek átadását a 22 éves osztrák ezúttal belőtte, a vetődő Schwolow beleért ugyan a labdába, de nem tudott védeni (1-4).

A végén még azért drukkolhattunk, hogy Kalmár debütáljon az élvonalban, de erre egyelőre várnia kell a magyar középpályásnak.