Storcz elégedett a kajak-kenu tokiói változtatásaival

Kozák Danuta; Storcz Botond; Csipes Tamara, kajak-kenu, Rio 2016, olimpia
Rio de Janeiro, 2016. augusztus 20. Storcz Botond szövetségi kapitány gratulál a győztes magyar női kajak négyesnek az 500 méteres verseny eredményhirdetése után a Rio de Janeiró-i nyári olimpián a Rodrigo de Freitas Lagúnában 2016. augusztus 20-án. Az aranyérmes női kajaknégyes megvédte olimpiai bajnoki címét. Középen Kozák Danuta, jobbra Csipes Tamara. MTI Fotó: Kovács Tamás
Vágólapra másolva!
Négy év múlva a tokiói olimpián már két női kenus számban hirdetnek bajnokot, férfi kajakban és kenuban pedig a hangsúly még az eddiginél is jobban átkerül az 1000 méteres számokra. A női- és a férfiversenyzők mostantól egyaránt hat-hat számban állhatnak rajthoz az olimpián.

Erről számoltak be vasárnap a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) gyorsasági szakágának Düsseldorfban rendezett éves konferenciáján.

- idézte a helyszínről Schmidt Gábor főtitkárt a Magyar Kajak-Kenu Szövetség. "2020-tól a hölgyek C-1 200 és C-2 500 méteren állhatnak majd rajthoz az olimpián. Miután a gyorsasági szakágban továbbra is 12 számban hirdetnek majd olimpiai bajnokot, így egy férfi kajakos és egy férfi kenus versenyszám kikerül az ötkarikás programból" - tette hozzá.

A férfi kenusok a következő olimpián már nem versenyezhetnek 200 méteren, mostantól csak a két 1000 méteres számot rendezik meg nekik. A férfi kajakosoknál marad mindhárom 1000 méteres szám, viszont 200 méteren már csak K-1-ben hirdetnek majd bajnokot. A női kajakosok programja nem változik.

Van magyar vesztes a változásoknak

Simon Toulson, az ICF főtitkára a konferencián elmondta, korábban volt olyan elképzelés a szervezet részéről, hogy a férfi K-4 1000 méteres versenyszám helyett a K-4 500 méter kerüljön a programba, ezt a változtatást azonban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság nem fogadta el.

Storcz Botond szövetségi kapitány gratulál a győztes magyar női kajak négyesnek Forrás: MTI/Kovács Tamás

"Pozitívnak értékelem, hogy a hagyományosabb számok maradnak a férfiaknál - mondta a konferencián szintén résztvevő Storcz Botond, felnőtt szövetségi vezetőedző. - Egyértelmű lett a kép, férfi kajakban

csak annak szabad mostantól az egy szem kétszáz méteres távra készülni, aki született sprinter,

a többieknek marad az ezer méter, ahogy az összes férfi kenusnak is."

Storcz szerint a mostani változásnak a legnagyobb magyar vesztese a riói olimpián C-1 200 méteren rajthoz állt Hajdu Jonatán, aki régóta a szám legjobbjának számít itthon, ugyanakkor hozzátette, nem szabad elfelejteni, hogy Hajdu ifjúsági versenyzőként nyert világbajnoki címet 1000 méteren is.

"A női kenu programba kerülésének pedig azért örülök, mert az elmúlt évek eredményei bizonyítják, hogy ezekben a számokban is sikeresek lehetünk" - mondta a szakember.