A Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid először vesztett pontot a spanyol labdarúgó-bajnokságban, mivel az ötödik forduló szerdai játéknapján hazai pályán döntetlent játszott az élcsoporthoz tartozó Villarreallal.

A fővárosi csapat megdönthette volna a Barcelona 16 mérkőzéses győzelmi rekordját, amennyiben begyűjti a három pontot.

A forduló rangadóján a Barcelona az Atlético Madridot fogadta, a felek ez előtt a meccs előtt 183-szor találkoztak, a hazaiak 83-szor, a vendégek 58-szor nyertek.

Ivan Rakitic nagyszerűen játszott Forrás: AFP/Josep Lago

Az első félidőben a Barcelona futballozott jobban, és bár Oblak kiválóan védett, a 43. percben nem tudta megakadályozni a hazai vezetést: Iniesta balról érkező beadását Rakitic csúsztatta a kapuba (1-0).

A második félidő elején előbb Busquets sérült meg, majd a 60. percben Messi is a combjához kapott, így őt is le kellett cserélni. Változtatott az Atlético is, és milyen jól, a másodpercekkel korábban pályára lépett Correa kiváló labdát kapott Fernando Torrestől, az utolsó emberként biztosító Mascherano elcsúszott, így a cserejátékos első érintései egyikével szépen kilőtte a jobb alsó sarkot (1-1).

A hajrában előbb Neymar lövését védte bravúrral Oblak, majd Piqué közeli fejese centikkel kerülte el a madridiak kapuját. A 88. percben Godín fejesét tolta szögletre Ter Stegen, a Barca német kapusa.

Az eredmény már nem változott, az 1-1-es eredménnyel az Atlético továbbra is veretlen.

Eredmények, Primera División, 5. forduló
Real Madrid – Villarreal 1-1 (0-1)
gól: Sergio Ramos (48.), illetve Bruno (45., büntetőből)

Barcelona - Atlético Madrid 1-1 (1-0)
gól: Rakitic (41.), illetve Correa (61.)

Celta Vigo - Sporting Gijón 2-1 (0-0)
gól: Hugo Mallo (66.), Iago Aspas (87., büntetőből), illetve Cop (80., büntetőből)

Real Sociedad - Las Palmas 4-1 (3-0)
gól: Willian José (1., 53., a másodikat büntetőből)), Vela (22., büntetőből), Zurutuza (35.), illetve Tana (56.)
piros lap: K-P. Boateng (21., Las Palmas)

Granada - Athletic Bilbao 1-2 (1-1)
gól: Carcela (44.), illetve Raúl García (15.), Laporte (77.)