A Dortmund négy nap alatt szerzett 12 gólt, a BL-ben látott 6-0 után a Bundesligában is hatot hintett Thomas Tuchel csapata, ezúttal Kleinheisler László klubja, a Darmstadt volt a szenvedő fél. Az újonc RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban ütötte ki vendégként a Hamburgot, Huszti Szabolcs és a Franfurt pedig a BL-résztvevő Leverkusen ellen szerzett sikerélményt. A Bayern meglepően nehezen gyűrte le az Ingolstadtot, amely ziccereket hagyott ki.

A Bayern úgy érkezett az Ingolstadt elleni bajnokira, hogy az idénybeli öt tétmeccsén

még gólt sem kapott, ellenben húszat szerzett.

Ehhez képest a 8. percben az Ingolstadt meglepte a bajnokot, Leckie nagy labdával ugratta ki Lezcanót, aki spiccel úgy lőtt a hálóba, hogy Neuer még beleért, de védeni nem tudott.

Mindössze négy percig tartott a vendégek előnye, a 12. percben Vidal szerzett labdát az Ingolstadt térfelén, majd Ribéry Lewandowskit játszotta meg, a lengyel csatár pedig gyönyörűen emelte át a labdát a kapus fölött.

Ez volt a harmadik idei bajnokin Lewandoski ötödik gólja.

Két átlövés döntött

Aki azt várta, hogy a Bayern az egyenlítés után szétszedi az Ingolstadot, annak csalódnia kellett, a kiscsapat jól bekkelt, és még kontrákra is futotta az erejéből. Végül az 50. percben egy átlövés hozta meg az eredményt, Ribéry lekészítése után Xabi Alonso lövése látványos röppálya után kötött ki a jobb alsóban.

Most az Ingolstadt egyenlíthetett volna gyorsan, Leckie azonban óriási ziccerben a kapu közepét választotta, Neuer pedig épp ott állt, igaz, így is nagy reflexszel kapott bele a léc alá tartó labdába. A Bayern védelméből hiányzott Hummels, és ez meglátszott, mert az Ingolstadt többször is zavarba hozta a müncheniek hátsó alakzatát, Hinterseer például a fejét foghatta, amikor már csak Neuerrel állt szemben, de a bal alsó mellé gurított.

21 éve a legjobb rajt

Aztán Leckie-t lökte fel Thiago a 16-oson belül, de úgy tűnik, ez a Bayern otthonában nem ér büntetőt. Ancelotti behozta Boatenget, hogy tegyen rendet hátul, és a 84. percben a jobbhátvéd Rafinha eldöntötte a meccset, 20 méterről kilőtte a jobb sarkot, ez volt a brazil első bajnoki gólja három és fél év után.

Az Ingolstadt a hajrában még két újabb ziccert puskázott el, így akármilyen meglepő, de a vendégek komoly hiányérzettel térhetnek haza. A Bayern pedig hatból hatnál tart idén a tétmeccseket tekintve, ez 21 éve a legjobb rajtnak számít.

Gulácsi hibátlan meccse

A magyar érdekeltségű csapatok közül az újonc Lipcse kívánkozik az élre, amelyben Gulácsi Péter volt a kapus, Kalmár Zsolt viszont nem került be a Hamburg elleni keretbe. A Lipcse az előző körben a Dortmundot kapta el egy hajrágóllal, és Hamburgban is a második félidőben robbantott, Forsberg büntetőből szerzett vezetést, majd Werner és Selke további három góllal tette fölényessé a győzelmet.

A Lipcse hét pontjával jelenleg a második a tabellán a Bayern mögött.

Nagy skalpot szerzett a Huszti Szabolccsal felálló Frankfurt is, amely a BL-résztvevő Leverkusent verte hazai pályán 2-1-re. Egy másik BL-csapat, a Dortmund viszont

Nikolics Nemanja Legiája után Kleinsheisler László klubját, a Darmstadtot is 6-0-ra ütötte ki.

A magyar középpályás nem állt be, de talán jobb is neki, hogy kimaradt ebből a nagy zakóból. A Darmstadt az 57. perctől emberhátrányban játszott, és a Dortmund három gólt pakolt be a hátralévő időben, ezek közül kettő, Gonzalo Castróé és Rodéé is pazar sarkazás után született.

Szalai Ádám a 79. percben került a pályára a Hoffenheim-Wolfsburg meccsen, amelyen végül nem esett gól. A vendégeknél így továbbra sem tudta megszerezni első gólját a nyáron megvett Mario Gomez. A Werder Bremen három forduló után is pont nélkül áll, most Mönchengladbachban szaladtak bele egy csúnya vereségbe a brémaiak, Thorgan Hazard és Raffael testvériesen megosztoztak a négy gólon.

Bundesliga, 3. forduló:
Bayern München - FC Ingolstadt 04 3-1 (1-1)
gól: Lewandowski (12.), Xabi Alonso (50.), Rafinha (84.), illetve Lezcano (8.)

Borussia Dortmund - SV Darmstadt 6-0 (1-0)
gól: Gonzalo Castro (7., 78.), A. Ramos (48.), Pulisic (54.), Rode (84.), Mor (88.)
kiállítva: Niemeyer (57., Darmstadt)

Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 2-1 (0-0)
gól: A. Meier (53.), Fabian (79.), illetve J. Hernandez (60.)

Hamburger SV - RB Leipzig 0-4 (0-0)
gól: Forsberg (66., 11-esből), Werner (72., 77.), Selke (92.)

1899 Hoffenheim - VfL Wolfsburg 0-0

Borussia Mönchengladbach - Werder Bremen 4-1 (4-0)
gól: T. Hazard (11., 17.), Raffael (21., 41., az elsőt 11-esből), illetve Gnabry (73.)
kiállítva: Johansson (80., Werder)