A Bologna 2-1-re verte a Cagliarit az olasz bajnokságban, ezzel három forduló után két győzelme van.

Nagy Ádám a 86. percig játszott a Cagliari elleni vasárnap déli meccsen, amelynek első félidejében Simone Verdi szabadrúgásból, a másodikban Federico di Francesco szép akció végén közelről lőtt gólt. Az 54. percben kiállították Marco Storarit, a vendégek kapusát, innentől kezdve csak az volt a kérdés, beviszi-e a megnyugtató második találatot a Bologna.

A Bologna első gólja:

Mattia Destro parádés cselei után a 2-0 is meglett, és bár később általános meglepetésre Bruno Alves szépített, a Cagliari érdemben már nem tudott visszajönni a meccsbe. A 2-1-es végeredmény ellenére ez egy simának mondható Bologna-győzelem volt.

A Serie A-ban délután lesz még többek közt Milan-Udinese és Roma-Sampdoria meccs is (15.00), este pedig a Pescara az eddig nyeretlen Intert fogadja (20.45).