Az MTK Budapest 1-1-es döntetlent játszott a kazah Aktobe otthonában a labdarúgó Európa Liga-selejtező első fordulójának első mérkőzésén. Torghelle beköszönt.

EL-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:
Aktobe-MTK Budapest 1-1 (1-1)
Aktobe, v.: Amhof (svájci)
gólszerzők: Zsalukman (44.), illetve Torghelle (30.)

MTK: Hegedűs - Poór, Baki, Grgic, Vadnai - Gera D., Vass, Kanta, Szatmári (Borbély, 88.) - Torghelle, Nikac (Deutsch B., 90.)

Az MTK végigtámadta az egész mérkőzést, sokkal jobban és veszélyesebben játszott ellenfelénél, de hiába szerzett vezetést Torghelle Sándor, az első félidő legvégén a svájci játékvezető elég furcsa helyzetben tizenegyest adott a hazaiaknak, amit Zsalukman értékesített is.

Így nézett ki az MTK kezdője Forrás: Origo

A második félidőben is az MTK játszott jobban, bár a lefújás előtt nem sokkal a kazahoknak is volt egy nagy helyzetük egy kontratámadásból. Az 1-1, illetve a játék képe alapján az MTK a továbbjutás toronymagas esélyesének mondható.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Gyirmóton.