Sergio Ramos szenzációs ollózásával az első félidő közepén vezetést szerzett a Real Madrid a Sevilla otthonában, a Primera División 11. fordulójának zárómérkőzésén, de a válogatott védő olyan szerencsétlenül esett a bal vállára, hogy percekkel később le kellett cserélni. A bajnokság egyetlen veretlen csapata végül 3-2-es vereséghet szenvedett.

Primera División, 11. forduló:
Sevilla - Real Madrid 3-2 (1-1)
gól: Immobile (36.), Banega (61.), Llorente (74.), illetve Sergio Ramos (22.), James Rodríguez (90+3.)

A listavezető és a forduló előtt a liga egyedüli veretlen csapata a 22. percben szerzett vezetést, Isco jobbról elvégzett szögletét Sergio Ramos 14 méterről jobbal a bal alsóba ollózta, de olyan rosszul ért földet, hogy a bal vállal megsérült, és le kellett cserélni (0-1).

A 36. percben egyenlítettek a hazaiak, a Dortmundtól kölcsönkapott Immobile jobbról, éles szögből lőtt a kapuba (1-1).

A Real hiába próbálkozott többn lövéssel, és hiába találta el többször a sevillai kaput, a 61. percben már a hazaiak vezettek: Konopljanka bal oldali beadását Banega közelről terelte a hálóba (2-1).

Bő tíz perccel később Mariano jobbról beadott, Fernando Llorente érkezett, és közelről a kapuba fejelt (3-1).

Ezzel a meccs el is dőlt, a hosszabbításban még a csereként beállt James Rodríguez szépített (3-2), de a Real így is elveszítette veretlenségét.