Ez nem a magyarok fordulója volt az EL-ben

európa liga, fenerbahce, ajax
Amszterdam, 2015. november 5. Robin van Persie, a török Fenerbahce (b) és Joel Veltman, a holland Ajax Amsterdam játékosa a labdarúgó Európa Liga A csoport negyedik fordulójában játszott mérkőzésen Amszterdamban 2015. november 5-én. (MTI/AP/Peter Dejong)
A Bogdán Ádámot foglalkoztató Liverpool 1-0-ra győzött a Rubin Kazany vendégeként a labdarúgó Európa Liga csoportkörének negyedik fordulójában. A magyar kapushoz hasonlóan Vanczák Vilmos (Sion) és a betegeskedő Nikolics Nemanja (Legia) sem lépett pályára.

A magyar kapus nem kapott játéklehetőséget a találkozón, amelyen három döntetlent követően első győzelmét aratta az angol együttes. Bogdánhoz hasonlóan a Sion védője, Vanczák Vilmos is a padról nézhette társait, a svájci csapat hazai pályán a hosszabbítás perceiben mentette 1-1-es döntetlenre a Bordeaux elleni mérkőzést.

A Nikolics Nemanját nélkülöző Legia Warszava a Brugge otthonában szenvedett 1-0-s vereséget. A lengyel bajnoknál Kádár Tamás végigjátszotta a találkozót, Lovrencsics Gergőt a 60. percben cserélték be, míg Holman Dávidot nem nevezték a meccsre.

Vannak már továbbjutók is

Két nagy különbségű győzelem is született eddig a nap folyamán: a Napoli 5-0-ra győzte le a dán Midtjyllandot, míg a Borussia Dortmund 4-0-ra múlta felül az azeri Qäbälä együttesét. Sikerével mindkét csapat továbbjutott a 32 közé, ahogy a norvég Molde és az osztrák Rapid Wien is. A késő esti mérkőzéseken a Norvégiában győztes Lazio biztosította helyét a legjobb 32-ben.

Robin van Persie, a török Fenerbahce (b) és Joel Veltman, a holland Ajax Amsterdam játékosa Forrás: MTI/AP/Peter Dejong

Európa Liga, csoportkör, 4. forduló:
A csoport:
Celtic Glasgow (skót)-Molde (norvég) 1-2 (1-2)
Ajax Amsterdam (holland)-Fenerbahce (török) 0-0
Az állás: 1. Molde 10 pont (továbbjutott), 2. Fenerbahce 5, 3. Ajax 3, 4. Celtic 2

B csoport:
Rubin Kazany (orosz)-FC Liverpool (angol) 0-1 (0-0)
Sion (svájci)-Girondins Bordeaux (francia) 1-1 (0-0)
Az állás: 1. Sion 8 pont, 2. Liverpool 6, 3 Bordeaux 3, 4. Kazany 2

C csoport:
Krasznodar (orosz)-PAOK (görög) 2-1 (1-0)
Borussia Dortmund (német)-Qäbälä (azeri) 4-0 (2-0)
Az állás: 1. Dortmund 10 pont (továbbjutott), 2. Krasznodar 7, 3. PAOK 3, 4. Qäbälä 1

D csoport:
FC Brugges (belga)-Legia Warszawa (lengyel) 1-0 (1-0)
Napoli (olasz)-Midtjylland (dán) 5-0 (3-0)
Az állás: 1. Napoli 12 pont (továbbjutott), 2. Midtjylland 6, 3. Brugges 4, Legia 1

E csoport:
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Villarreal (spanyol) 1-2 (0-0)
Viktoria Plzen (cseh)-Rapid Wien (osztrák) 1-2 (0-1)
Az állás: 1. Rapid Wien 12 pont (továbbjutott), 2. Villarreal 9, 3. Plzen 3, 4. Dinamo 0

F csoport:
Olympique Marseille (francia)-Braga (portugál) 1-0 (1-0)
Groningen (holland)-Slovan Liberec (cseh) 0-1 (0-0)
Az állás: 1. Braga 9 pont, 2. Liberec 7, 3. Olympique Marseille 6, 4. Groningen 1

G csoport:
Rosenborg (norvég)-Lazio (olasz) 0-2 (0-2)
Saint-Étienne (francia) - Dnyipro (ukrán) 3-0 (1-0)
Az állás: 1. Lazio 10 pont (továbbjutott), 2. Saint-Étienne 7, 3. Dnyipro 4, 4. Rosenborg 1

J csoport:
Tottenham Hotspur (angol)-Anderlecht (belga) 2-1 (1-0)
Karabag (azeri)-AS Monaco (francia) 1-1 (1-0)
Az állás: 1. Tottenham 7 pont, 2. Monaco 6, 3. Anderlecht 4 (4-5), 4. Karabag 4 (3-5)

K csoport:
Sparta Praha (cseh)-FC Schalke 04 (német) 1-1 (1-1)
Aszterasz Tripolisz (görög)-APOEL (ciprusi) 2-0 (2-0)
Az állás: 1. Schalke 8 pont, 2. Sparta Praha 6, 3. Tripolisz 4, 4. APOEL 3

L csoport:
Augsburg (német)-AZ Alkmaar (holland) 4-1 (2-1)
Athletic Bilbao (spanyol)-Partizan Beograd (szerb) 5-1 (3-1)
Az állás: 1. Bilbao 9 pont, 2. Augsburg 6 (7-7), 3. Partizan 6 (7-10), 4. Alkmaar 3

H csoport:
Skenderbeu (albán)-Sporting Lisboa (portugál) 3-0 (2-0)
Besiktas (török)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-1 (0-0)
Az állás: 1. Lokomotiv 8 pont, 2. Besiktas 6, 3. Sporting 4, 4. Skenderbeu 3

I csoport:
Belenenses (portugál)-FC Basel (svájci) 0-2 (0-1)
Lech Poznan (lengyel)-Fiorentina (olasz) 0-2 (0-1)
Az állás: 1. Basel 9 pont, 2. Fiorentina 6, 3. Poznan 4 (2-5), 4. Belenenses 4 (2-7)