Dárdaiék a hajrában mentettek pontot

Dárdai Pál, Hertha, foci
GERMANY, Gelsenkirchen : Hertha's head coach Pal Dardai awaits the start of the German first division Bundesliga football match between Hertha BSC Berlin and Borussia Moenchengladbach at the Olympic Stadium in Berlin on May 3, 2015. AFP PHOTO / TOBIAS SCHWARZ
A hajrában egyenlítve 1-1-es döntetlent ért el a Hertha BSC az Eintracht Frankfurt vendégeként a német labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. Bombameglepetés Dortmundban.

Dárdai Pál csapata jóval többet birtokolta a labdát, jobban játszott a Frankfurtnál, de a 22. percben hátrányba került. HIába voltak helyzetei a berlinieknek, egészen a hajráig kellett várni a teljesen megérdemelt egyenlítésre, amit Darida szállított a 82. percben.

Dárdai remekül rajtolt a Herthával, 7 forduló után a 6. helyen állnak. Forrás: AFP/Tonias Schwarz

A magyar exkapitány által irányított fővárosi csapat a hatodik helyen áll a tabellán.

Bundesliga, 7. forduló:
Eintracht Frankfurt-Hertha BSC 1-1 (1-0) G: Meier 22. ill. Darida 82.

A Borussia Dortmund hátrányból ugyan fordított, de újonc vendége, a Darmstadt egy a hajrában szerzett góllal végül 2-2-es döntetlent ért el. A hazaiak megőrizték veretlenségüket, de hátrányuk négy pontra nőtt a címvédő és éllovas Bayern Münchennel szemben.

Borussia Dortmund-SV Darmstadt 98 2-2 (0-1) G: Aubameyang 63., 71. ill. Heller 17., Sulu 90.