Nagy verést kapott az angol labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának listavezetője, a Manchester City, amely öt győzelem után sorozatban második vereségét szenvedte el, ezúttal a Tottenham vendégeként. Ennek nagyon örülhettek a városi riválisnál, a ManUnited ugyanis a Sunderland elleni sikerével (3-0) az élre állt.

Kiválóan kezdte a bajnokságot a Manchester City labdarúgócsapata, hiszen sorozatban öt győzelmet aratva a bajnokság élén állt. Egy hete hazai pályán 2-1-re kikapott a West Hamtől, most pedig egy újabb londoni csapat, a Tottenham győzte le.

Pedig jól kezdett a City, a 25. percben a nyáron szerződtetett De Bruyne lépett ki lesgyanús helyzetben, és okosan ellőtte a labdát Lloris kapus mellett (0-1).

Még az első félidőben sikerült az egyenlítés, egy nagy helyzet után már megnyugodhattak a vendégvédők, amikor Dier futtából, 23 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-1).

A második félidő elején gyorsan jött az újabb Spurs-gól, egy jobb oldali szögletre Caballero kapus borzalmasan indult ki, Alderweireld pedig mindenkit megelőzve a hálóba fejelt (2-1).

A 61. percben Eriksen 22 méteres szabadrúgása a lécről pont Kane elé pattant, aki egyből az üres kapuba lőtt (3-1).

A kegyelemdöfést a 79. percben Lamela adta meg, aki egyedül vehette át a labdát a 16-oson belül, lerázta a védőjét, majd a négykézláb utána mászó kapust is kicselezve a kapuba lőtt (4-1).

A Manchester City a veresége nyomán 15 pontos maradt, a Sunderlandet 3-0-ra legyőző United viszont most már 16 pontos, így a városi riválist megelőzve élre állt a bajnokságban.

Hátrányból, 0-1-ről fordítva győzött 5-2-re az Arsenal

a Leicester ellen. Az Arsenal legeredményesebbje a triplázó, chilei Alexis Sánchez volt. A Liverpool - kispadján Bogdán Ádámmal - 3-2-re győzött az Aston Villa ellen.

Kétgólos hátrányban is volt, ám a hajrában szerzett találatokkal végül 2-2-es döntetlent játszott a címvédő Chelsea a Newcastle vendégeként.

Premier League, 7. forduló:
Tottenham Hotspur - Manchester City 4-1 (1-1)
gól: Dier (45.), Alderweireld (50.), Kane (61.), Lamela (79.), illetve De Bruyne (25.)

Leicester City - Arsenal 2-5 (1-2)
gól: Vardy (13., 89.), illetve Walcott (18.), A. Sánchez (33., 57., 81.), Giroud (90.)

FC Liverpool - Aston Villa 3-2 (1-0)
gól: Milner (2.), Sturridge (59., 67.), illetve Gestede (66., 71.)