Bucira verték a Barcát Vigóban

Gerard Piqué (Barcelona), Iago Aspas (Celta Vigo), foci
SPAIN, Vigo : Barcelona's defender Gerard Pique (R) vies with Celta Vigo's forward Iago Aspas during the Spanish league football match Celta Vigo vs FC Barcelona at the Balaidos stadium in Vigo on September 23, 2015. AFP PHOTO / MIGUEL RIOPA
A negyedik fordulóban nemcsak százszázalékos mérlegét, de a veretlenségét is elveszítette a Barcelona labdarúgócsapata, amely teljesen kilátástalan játékkal súlyos, 4-1-s vereséget szenvedett a Celta Vigo otthonában.

Pedig a mérkőzés elején még Sergio Alvareznek kellett két ízben is bravúrral védenie, de aztán beindultak a veretlen hazaiak.

Előbb Nolito lőtte ki a bal felső sarkot, szegény Ter Stegen mozdulni se nagyon tudott (1-0).

Aztán négy perccel később Iago Aspas lépett ki teljesen egyedül, és okosan átemelte a barcelonai kapust (2-0).

A második félidőben ugyanúgy folytatódott minden, Iago Aspas újabb ziccere a jobb kapufa mellé ment, a másik oldalon Lionel Messi a kapufát döngette meg.

Az 56. percben aztán ismét Iago Aspas lépett ki, saját térfeléről indulva a kapuig vágtatott és kilőtte a jobb alsó sarkot (3-0).

Ugyan Neymar a 80. percben szépített (3-1)...

... de a végeredményt három perccel később Guidetti állította be (4-1).

Eredmények, Primera División, 5. forduló:
Celta Vigo - Barcelona 4-1 (2-0)
gól: Nolito (26.), Iago Aspas (30., 56.), Guidetti (83.), illetve Neymar (80.)

Iago Aspas két gólt is szerzett Forrás: AFP/Miguel Riope

Levante - Eibar 2-2 (0-1)
gól: José Luis Morales (52.), Deyverson (90.), illetve Borja Bastón (10., 48.)

Rayo Vallecano - Sporting Gijón 2-1 (1-0)
gól: Roberto Trashorras (40., büntetőből), Javi Guerra (48.), illetve Jony (49.)
piros lap: Espinosa (39., Gijón)

Athletic Bilbao - Real Madrid 1-2 (0-1)
gól: Sabin (67.), Benzema (19., 70.)

Málaga - Villarreal 0-1 (0-0)

Las Palmas - Sevilla 2-0 (1-0)