Dárdaiék óriási kapásgóllal nyertek, a nagyokat megtolták a bírók

Dárdai Pál, Hertha, foci
GERMANY, Gelsenkirchen : Hertha's head coach Pal Dardai awaits the start of the German first division Bundesliga football match between Hertha BSC Berlin and Borussia Moenchengladbach at the Olympic Stadium in Berlin on May 3, 2015. AFP PHOTO / TOBIAS SCHWARZ
Továbbra is fej fej mellett halad a Bayern München és a Borussia Dortmund a Bundesligában, mindkét csapat hibátlan négy forduló után. A Bayern az Augsburg ellen fordított, igaz, ehhez kellett egy erősen véleményes tizenegyes is, a Dortmund pedig a Hannover otthonában nyert, és a Borussia is kapott két büntetőt, ráadásul egy öngól is segítette.

Jól zárta a negyedik fordulót Dárdai Pál csapata, a Hertha is, amely a Stuttgartot verte 2-1-re. A végeredmény már az első félidőben kialakult, a berliniek a japán Haragucsi révén szereztek vezetést, aki egy szép csel után lőtt gólt,

de az első meccsét játszó Sunjic fejjel egyenlített, amikor teljesen egyedül maradt egy szabadrúgás után.

A győztes gól az első félidő hosszabbításában született, és elég emlékezetesre sikerült, Lustenberger óriási kapáslövést zudított a kapu bal oldalába.

A Herthának négy forduló után hét pontja van, amivel ötödik a tabellán. Az élen a Bayern és a Dortmund áll, mindkét csapat a maximálisan megszerezhető 12 ponttal rendelkezik. A Bayernnek jött össze nehezebben a siker, a címvédő az első félidőben csak egy Thiago-fejest tudott felmutatni, igaz, ott nagyott kellett védenie Hitznek, az Augsburg kapusának.

A vendégek viszont szereztek egy igen látványos gólt, Esswein Neuer szeme közé bikázta a labdát. A Bayern sokáig nem tudott áttörni a vendégek védelmén, majd a 77. percben Lewandowski kotorta be közelről a Müller lövése utáni kipattanót.

Müller aztán maga is szerzett egy gólt, mert a bíró büntetőt ítélt Douglas Costa és Feulner ütközésénél, amit a német válogatott csatár értékesített. Müller ebben a szezonban hét tétmeccset játszott a klubjával és a válogatottal, és ezeken kilenc gólnál tart.

Hatékony a dortmundi támadógépezet is, amely az eddigi kilenc tétmeccsen 33 gólt termelt, a bajnokságban pedig 4 kör alatt 15-öt, ami klubrekord. Ennél jobb mutatóval csak a Mönchengladbach rendelkezett, amely 1984-ben 17 gólt szerzett az első négy fordulóban. A Dortmund most a Hannover otthonában lőtt egy négyest, Aubameyang mindkét gólját büntetőből szerezte, és betalált a tavaly sokat kritizált, de idén eddig ihletett formában játszó Mhitarjan is.

A legjobb teljesítményt szombaton a Frankfurt nyújtotta, amely már félidőben 4-1-re vezetett a Köln ellen, a vége pedig 6-2 lett. Meier hármat vállalt, Castaignos kettőt, a Frankfurt pedig 13 meccs óta veretlen hazai pályán, ami számukra az elmúlt 15 év legjobb statisztikáját jelenti.

Bundesliga, 4. forduló:
Bayer Leverkusen - SV Darmstadt 0-1 (0-1)
gól: Sulu (8.)

Bayern München - FC Augsburg 2-1 (0-1)
gól: Lewandowski (77.), Müller (89., 11-esből), illetve Esswein (43.)

Ingolstadt - VfL Wolfsburg 0-0

Hannover 96 - Borussia Dortmund 2-4 (1-2)
gól: Sobiech (18., 53.), illetve Aubameyang (35., 85., mindkettőt 11-esből), Mhitarjan (44.), Felipe (67., öngól)

Hertha BSC - VfB Stuttgart 2-1 (2-1)
gól: Haragucsi (14.), Lustenberger (45+3.), illetve Sunjic (36.)

Eintracht Frankfurt - 1. FC Köln 6-2 (4-1)
gól: Meier (4., 23., 87.), Castaignos (15., 30.), Seferovic (73.), illetve Modeste (28.), Heintz (81.)