Kevés néző, egy gól és két piros a Debrecen-MTK-n

Debrecen, 2015. szeptember 12. A debreceni Balogh Norbert Sándor (b) és Geoffrey Castillion (b4) valamint Vadnai Dániel (b2), Vass Ádám (b3) és Dragan Vukmir, az MTK játékosai a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott DVSC-TEVA - MTK Budapest mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2015. szeptember 12-én. DVSC-TEVA - MTK Budapest 1-0. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Az utolsó 20 percben emberhátrányban futballozó DVSC-TEVA egy gyors góllal 1-0-ra nyert a mérkőzést szintén tíz emberrel befejező MTK Budapest ellen a labdarúgó OTP Bank Liga nyolcadik fordulójában szombaton.

OTP Bank Liga, 8. forduló:
DVSC-TEVA - MTK Budapest 1-0 (1-0)
Debrecen, 2159 néző
v: Bognár
DVSC: Radosevic - Mészáros, Máté P., Brkovic, Korhut (Balogh N., 34.) - Jovanovic, Varga J., Bódi (Berdó, 90.), Ferenczi J., Horváth Zs. (Castillion, 57.) - Sidibe.
MTK: Hegedüs - Bese, Grgic, Vukmir, Vadnai (Varga Sz., 79.) - Thiam (Szatmári L., 46.), Kanta, Vass Á. - Gera D., Torghelle, Hrepka (Ramos, 53.).
gól: Sidibe (3.)
sárga lap: Sidibe (65.), Balogh N. (66., 70.), illetve Vukmir (1.), Hrepka (36.), Grgic (55.), Gera D. (66., 90.), Torghelle (84.), Vass Á. (86.), Bese (90.)
kiállítva: Balogh N. (70.), illetve Gera D. (90.)

Nagyon hamar vezetéshez jutott a hazai együttes, de a Nagyerdei Stadion valamivel több mint 2000 nézője ezt követően sem unatkozott. Helyzetek alakultak ki itt is, ott is, s bár az első félidő utolsó néhány perce mezőnyfutballal zárult, összességében izgalmasan alakult a találkozó.

A folytatásban aztán egyre kevésbé a futballé lett a főszerep: mindkét oldalon többször szabálytalankodtak a játékosok sárga lapot érően, sőt, előbb a debreceni Balogh Norbertnek kellett elhagynia a játékteret második sárga lapja miatt, majd az utolsó pillanatokban az MTK-s Gera Dániel került hasonló helyzetbe.

A második játékrész elrontotta a meccs összképét, amely alapján megérdemelt a Debrecen sikere.