Győzelemmel kezdte meg edzői pályafutását a Hertha élvonalbeli csapatánál Dárdai Pál, a magyar válogatott szövetségi kapitánya bemutatkozásként 2-0-s sikerre vezette tanítványait Mainzban. Az utolsó helyezett Dortmund 3-0-ra nyert Freiburgban, a két éllovas - a Bayern és a Wolfsburg - sem hibázott.

Dárdai bemutatkozását a német sajtó is kiemelt figyelemmel kísérte, hiszen a Hertha legendája játszotta a legtöbb meccset (286 bajnokit) a csapatban, arra pedig még a Bundesligában sem volt példa, hogy klubedző másodállásban szövetségi kapitány legyen.

A Mainz elleni idegenbeli debütáláson a 32. perc hozta meg a fordulatot, a hazaiak kapusa, Karius felrúgta az ötösön Stockert, villant a piros lap. A büntetőt Hegeler bevágta (0-1).

Hét perc múlva jött a második gól, Stocker lövése a jobb kapufáról éppen Beerens elé pattant, aki másodszorra nem rontott (0-2).

A második fékidőben ugyan Lustenberger piros lapja miatt kiegyenlítődtek az erőviszonyok, de a hazaiak már nem tudtak újítani.

Dárdai így győztes mérkőzésen mutatkozott be, a Hertha négy sikertelen bajnoki után ismét győzött, és három gólképtelen meccsen követően újra betalált.

Dárdai tökéletesen mutatkozott be a Herthánál Forrás: AFP/Kisbenedek Attila

A Bayern München az első két mérkőzés nyeretlensége után ezúttal simán győzött Stuttgartban, de az üldöző Wolfsburg is simán verte a Szalai Ádámot végig kispadoztató Hoffenheimet.

Végre a Dortmund is megmutatta, hogy az utolsó hely nem tükrözi a valóságot, Jürgen Klopp együttese 3-0-ra nyert Freiburgban.

A Stieber Zoltánnal felálló Hamburg 2-1-re legyőzte a vendég Hannovert. A magyar válogatott futballista végigjátszotta a találkozót.