Több mint egy órán át emberelőnyben futballozva a Sampdoria 3-1-re győzött a Verona vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, amelynek köszönhetően feljött a negyedik helyre a tabellán. A Cagliariban nyerő Chievo eredményesen menekül a kiesés elől.

Serie A, 14. forduló:
Verona-Sampdoria 1-3 (1-1) G: Toni 37., ill. Eder 28., Okaka 57., Gabbiadini 62.
Cagliari-Chievo 0-2 (0-2) G: Meggiorini 4., Paloschi 9.

Az olasz futball tradícionális nagyvárosai, Milánó, Róma és Torinó elbújhatnak Genova mögött, miután az északnyugati kikötőváros mindkét csapata az első négybe verekedte magát. A Genoa szombaton a Milant győzte le 1-0-ra, hétfőn pedig a Sampdorián volt a sor, amely Veronában győzte le a Hellast.

A nemrég még nehéz helyzetben levő Chievo öles léptekkel menekül, Cagliariban úgy győzött a veronai csapat, hogy a 9. percben már be is állította a 0-2-es végeredményt.