Hazai pályán továbbra sem lehet fogást találni a Bayern Münchenen, amely a csapatban a 100. gólját szerző Franck Ribéry találatával győzött a Leverkusen elleni rangadón. A Bayern mind a nyolc hazai meccsét megnyerte a bajnokságban, ezeken a találkozókon 25-2 a gólkülönbsége.

A Wolfsburg továbbra is megteszi, ami tőle telik, és magabiztosan őrzi a második helyet. A csapat elmúlt kilenc bajnokijából nyolcat megnyert, ebben a fordulóban a Hannovert verte 3-1-re.

Egyre kilátástalanabb a Stuttgart helyzete, a nagymúltú csapatot most a Schalke intézte el saját stadionjában, a vendégeknél Choupo-Moting három gólt szerzett, a negyediket pedig előkészítette. A VfB továbbra is csontutolsó, a Schalke viszont zsinórban harmadik mérkőzését nyerte meg, és már holtversenyben a negyedik helyen áll a tabellán.

Tovább remekel az Augsburg, amely Kölnben tudott nyerni, és továbbra is a harmadik helyen áll, a Borussia Mönchengladbach pedig a Hertha legyőzésével odaért az utolsó Európa Ligát érő helyre.