Az Arsenal 3-2-es vereséget szenvedett a Stoke City otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának szombati játéknapján úgy, hogy a hazaiak a félidőben már háromgólos előnyben voltak. Sok volt a 0-0.

A Stoke és az Arsenal történetének századik összecsapásán Peter Crouch már a 19. másodpercben a hálóba talált, ez volt az Arsenal történetének leggyorsabb kapott gólja a Premier League-ben. Arséne Wenger együttese a második félidő közepén két perc alatt két gólt szerzett, amivel visszakapaszkodott, de egyenlíteni már nem tudott.

Két győzelem után nem tudta folytatni sorozatát a Liveprool, amely 0-0-ra végzett a Sunderlanddel. Nem ez volt az egyetlen gól nélküli mérkőzés, a Hull-WBA és a Tottenham-Crystal Palace meccsen sem született gól. A kiesési rangadón a QPR legyőzte a Burnleyt.

A szombati zárómeccsen a Manchester City kihasználta a Chelsa vereségét, és az Everton elleni győzelmével három pontra feljött az éllovas mögé. Ez volt a City negyedik győzelme zsinórban, de kellett hozzá Mariner játékvezető, aki úgy ítélte meg, hogy Jagielka szabálytalankodott Milnerrel szemben, pedig még a manchesteri középpályás is érzékeltette, hogy nem történt semmi azzal, hogy egyből felpattant.

A megítélt büntetőt mindenesetre Yaya Touré belőtte, a folytatásban pedig a két kapus, Hart és Howard mutatott be szebbnél szebb védéseket. Marinernek egy másik vitatott esetben is köszönetet mondhatott a City, a bíró ugyanis csak sárgát adott Mangalának, aki egy szögletnél nyújtott lábbal beleszállt Eto'óba.

A City nem lehet felhőtlenül boldog a győzelemmel, mivel Agüero térdsérülést szenvedett, így szerdán nem játszhat a Roma elleni, továbbjutásról döntő BL-meccsen, amelyről Touré és David Silva is hiányozni fog.

Premier League, 15. forduló:
Hull City - West Bromwich Albion 0-0

Liverpool - Sunderland 0-0

Queens Park Rangers - Burnley 2-0 (0-0)
Fer (51.), Austin (74.)

Stoke City - Arsenal 3-2 (3-0)
gól: Crouch (1.), Krkic (35.), Walters (45.), illetve Cazorla (68., 11-esből), Ramsey (70.)

Tottenham Hotspur - Crystal Palace 0-0

Newcastle United - Chelsea 2-1 (0-0)
P. D. Cissé (58., 79.), ill. Drogba (83.)

Manchester City - Everton 1-0 (1-0)
gól: Y. Touré (24., 11-esből)