A Manchester City 3-0-ra győzött a Premier League idei meglepetéscsapata, a Southampton ellen, és ezzel meg is előzte ellenfelét, amivel feljött a második helyre.

Egy Southampton-Manchester City ritkán tartozik a Premier League-rangadói közé, most azonban egyértelműen annak számított, hiszen a második helyezett fogadta a harmadkikat. A Southampton szenzációsan szerepel ebben a szezonban, hazai pályán pedig egyenesen félelmetes, ötször nyert, egyszer ikszelt, a gólkülönbsége pedig 17-1.

Ezt a nagy sorozatot próbálta megszakítani a City, amely a hétközben nagy hajrával fordított a Bayern ellen a BL-ben, és azzal a tudattal készülhetett a Soton ellen, hogy győzelem esetén előzhet.

A 9. percben a 100. PL-meccsén játszó Agüerót buktatta Fonte a 16-oson belül, de Mike Jones játékvezető az argentin csatárnak adott sárgát a teljesen jogos büntető helyett. Agüero az eddigi 99 meccsén 64 gólt szerzett, ennél csak Alan Shearer (79) és Robin van Persie (68) jegyzet többet a PL-ben. A 22. percben a Southampton hagyott kihasználatlanul több lehetőséget is, előbb Pelle nem tudott levenni egy labdát ziccerben, majd Davis is próbálkozhatott, de a jobb alsóra tartó lövését Hart kitolta.

A 31. percben Jovetic éles szögből elengedett lövése átjutott Foster kapuson, de Alderweireld a gólvonalon menteni tudott az utolsó pillanatban. Jó kis hajtós első félidőt játszottak a csapatok, és a rohanás a másodikban is folytatódott, amelyből mindössze hat perc telt el, amikor vezetést szerzett a City, Agüero készítette le a labdát Yaya Tourénak, akinek 20 méteres lövése Alderweirelden is megpattant kicsit, Fosternek nem volt esélye.

Az addig jobbára a bekkelésre koncentráló Soton próbált támadgatni, de így a Citynek volt helyzete, Agüero azonban pár lépésről a kapu fölé pörgetett, Navas lövése pedig egy méterrel kerülte el a jobb alsót.

A 74. percben úgy tűnt, megcsillan egy reménysugár a hazaiak számára, mivel Mangala fellökte Longot, és ezért megkapta a második sárga lapját. A City azonban tíz emberrel is magabiztos volt, és két további góllal fölényessé tette a sikerét, előbb a csereként beszállt Lampard lőtte ki 16-ról a jobb alsót, majd egy elsőrangú kontra végén Agüero labdáját Clichy vágta a jobb felsőbe. A City ezzel megelőzte a Sotont, és feljött a második helyre, hátránya továbbra is hat pont az éllovas Chelsea mögött.

A másik vasárnapi meccsen az Everton ugyan vezetett Mirallas gyönyörű csavarásával, de a Tottenham még az első félidőben fordítani tudott. A győztes gólt az a Soldado szerezte, aki márciusa óta először volt eredményes a bajnokságban.