Tapad a csodacsapat a veretlen Chelsea-re

498499271
Southampton's Kenyan midfielder Victor Wanyama (L) celebrates scoring his team's first goal during the English Premier League football match between Hull City and Southampton at the KC Stadium in Kingston upon Hull, East England, on November 1, 2014. AFP PHOTO/OLI SCARFF RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or “live” services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.
A listavezető Chelsea őrzi veretlenségét az angol labdarúgó Premier League-ben, de tapad rá a legutóbbi tíz meccséből kilencet megnyerő Southampton. Ahogy 1974 óta mindig, úgy most is született gól a Newcastle és a Liverpool egymás elleni mérkőzésén, Pérez góljával a hazaiak győztek 1-0-ra, így zsinórban a harmadik bajnokijukat nyerték meg.

A listavezető Chelsea nehezen, Eden Hazard büntetőjével tudta megverni 2-1-re az utolsó előtti helyen álló QPR-t, így őrzi veretlenségét a bajnokságban.

A második helyen álló Southampton továbbra is fantasztikusan szerepel, most a Hull City otthonában győzött Ronald Koeman csapata 1-0-ra, így a legutóbbi tíz bajnokijából kilencet megnyert. Az Arsenal a duplázó Alexis Sánchez vezérletével verte 3-0-ra a vendég Burnley-t.

Van ok az örömre a Southamptonnál Forrás: AFP/Oli Scarff

A Premier League leggólgazdagabb párosításával - 129 gól 40 találkozón - kezdődött az angol bajnokság 10. fordulója, a Newcastle és a Liverpool egymás elleni meccsén 1974-ben volt utoljára 0-0 a végeredmény. Egyik csapat sem úgy kezdte a szezont, ahogy tervezte - a Newcastle a 14., a Liverpool a 7. helyről várta a fordulót -, de a hétközben mindkettőjüknek jutott sikerélmény, a Newcastle a Manchester City, a Pool a Swansea ellen győzött a Ligakupában.

A Newcastle volt az aktívabb az első félidőben, a negyedik percben Cissé lövése megpattanva kerülte el a kaput, majd a 17. percben addig zavarták a hazaiak Mignolet-t a szögletnél, amíg a kapus elszámította a labdát, Glen Johnson azonban kisegítette, csukafejessel tisztázott a gólvonalnál Cissé lövése után. A Liverpoolnak egyetlen lehetősége volt az első félidőben, egy szöglet után a berobbanó Skrtel fejelt a bal sarok mellé. A félidő hosszabbításában még Cissé végezhetett el 18 méterről, középről szabadrúgást, de nagyon rosszul lőtte el a labdát.

Az első félidőben nem volt kaput eltaláló próbálkozása a Liverpoolnak, de a másodoik elején előbb Krul fogta Balotelli középre tartó szabadrúgását, majd a holland kapus óriásit védett Coutinho fejesénél. A félidő közepén Janmaat örülhetett, hogy megúszta sárgával, amikor nagyon csúnyán felrúgta Balotellit, aztán a 74. percben talpon volt az egész stadion, amikor a szemfüles Ayoze Perez a hálóba vágta az Alberto Morenótól elépattanó labdát. Három perccel később növelnie kellett volna az előnyét a Szarkáknak, de Cabella hiába húzott ziccerben kapura, nem lőtte sarokra a labdát, így Mignolet lábbal védeni tudott.

A Liverpoolba hiába állt be Lambert és Borini is a csatársorba Balotelli mellé, a Vörösök cseppet sem lettek veszélyesebbek, nagyon hiányzott a sérült Sturridge. A Newcastle 1-0-ra győzött, így zsinórban harmadik bajnokiját nyerte meg, és a szurkolók által agyonkritizált Alan Pardew alatt már nem inog a kispad.