Elrontották a Loki bajnokavatását

Orbán Viktor;  Berzi Sándor Debrecen, 2014. május 31.
Debrecen, 2014. május 31. A DVSC-TEVA labdarúgó-csapat tagjai a magasba emelik a bajnoki serleget a labdarúgó OTP Bank Liga 30., utolsó fordulójában játszott DVSC-TEVA - Budapest Honvéd mérkőzés után a debreceni Nagyerdei Stadionban 2014. május 31-én. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Kikapott, de így is bajnok a Debrecen labdarúgócsapata, amely az NB I utolsó, 30. fordulójában hazai pályán szenvedett 2-0-s vereséget a Budapest Honvédtól.

OTP Bank Liga, 30. forduló:
DVSC-TEVA - Budapest Honvéd 0-2 (0-0)
Nagyerdei Stadion, 20 000 néző, v.: Andó-Szabó
Debrecen: Novakovic - Brkovic, Máté, Mészáros, Korhut - Bódi, Bouadla (Tisza 87.), Zsidai, Szakály P. - Kulcsár (Mihelic 67., Dombi 78.), Sidibe
Honvéd: Kemenes - Botka, Lovric, Ignjatovic, Baráth - Nagy, Csábi, Vernes (Lőrinczy 74.), Kapacina (Zivanovic a szünetben), Vécsei - Holender (Bobál D. 86.)
gólszerzők: Vernes (63.), Lőrinczy (93.)
sárga lap: Vernes (71.), Baráth (73.), Vécsei (90.)

Az új debreceni stadionban telt ház, több mint 20 ezer néző várta a bajnokavatást, ám a Budapest Honvéd és Andó-Szabó Sándor játékvezető elrontotta az ünnepet.

A Loki hiába támadta végig a meccset, kihagyta a helyzeteket, a 64. percben a kispestiek részéről pedig Vernes megszerezte a vezetést. A 90. percben a csereként beállt Dombit a 16-oson belül szabálytalanul állították meg, a bíró azonban nem fújta be a tizenegyest, a kontrából pedig a Honvéd részéről Lőrinczy betalált, így a Honvéd 2-0-ra győzött.

Hetedszer bajnok a Loki Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Az üldöző és címvédő Győri ETO hozta a kötelezőt, 5-0-ra megverte a már kiesett Mezőkövesdet, de ez is kevés volt a bajnoki címhez. A Debrecennek és a Győrnek ugyan 62-62 pontja, valamint 18-18 győzelme van, ám a Lokinak +33, az ETO-nak pedig +26 a gólkülönbsége, így a Debrecen 2005, 2006, 2007, 2009, 2010 és 2012 után 2014-ben is bajnok lett.