A Barcelona két perc alatt megfordította a Bilbao elleni meccset a Primera División 34. fordulójának rangadóján. A bilbaói Aduriz a szezon legszebb gólját szerezhette volna, de a bal kapufa közbeszólt.

Viharos napokon van túl a Barcelona, amely legutóbbi három tétmérkőzését elvesztette: az Atlético elleni 0-1-gyel kiesett a BL-ből, a Granada elleni 0-1-gyel gyakorlatilag kiszállt a bajnoki címért folyó versenyből, majd a Real elleni 1-2-vel elbukta a kupadöntőt. Ráadásul a spanyol lapok biztosra vették, hogy Gerardo Martino edző távozik a nyáron, és azt írták, az argentin edző elvesztette a hatalmat az öltözőben.

Ilyen előzmények után látogatott a negyedik helyezett Bilbao a Nou Campba, amely meglepően foghíjas volt, a 99 ezres stadionban mindössze 57 090 néző foglalt helyet a rangadón. Az első félidőben mindkét csapat bátran játszott, és a Bilbao a szezon egyik legszebb gólját szerezhette volna, Aduriz gyönyörű ollózását azonban a bal kapufa hárította, a kipattanónál pedig Susaeta lövését Pinto kiütötte.

Pár perc múlva a hazai játékosok is a fejüket fogták, Pedro elsőrangú kiszolgálása után Alexis Sánchez az ötösről a lécet találta el.

A szünet után öt perc telt el, amikor a kupadöntőn a győztes gólnál Bale által körbefutott Bartra elhagyta a labdát, Aduriz pedig 16 méterről okosan csavart a bal sarokba. Úgy tűnt, a Barca el van átkozva, Pedro lövésénél Iraizoz óriásit védett lábbal, majd Messi egy az egyben ment húzott kapura, de a bal alsó mellé gurított.

Aztán a 72. percben Daniel Alves visszagurítása után Alexis Sánchez lövése valószínűleg elment volna a kapu előtt, de az ötösnél Pedro gólt érően beleért.

Ha egy üzlet beindul: két perc alatt fordított a Barca, Messit buktatták 17 méterre a kaputól, az argentin klasszis pedig bebombázta a szabadrúgást a jobb alsóba.

Ez volt Messi 26. gólja a mostani szezonban, az Atlético ellen tizedszer volt eredményes a Nou Campban, összesen pedig 241 spanyol bajnoki gólnál jár, így a csúcstartó Telmo Zarrától már csak tíz gólra van. A 90. percben Mascherano blokkolása kellett hozzá, hogy maradjon a 2-1, Mikel Rico lövésénél ugyanis Pinto már verve volt. A Barca így megtörte a rossz sorozatát, és feljött a második helyre, a Real ugyanis május 7-én játssza csak le a Valladolid elleni mérkőzését.

Primera División, 34. forduló:
Barcelona - Athletic Bilbao 2-1 (0-0)
gól: Pedro (72.), Messi (74.), illetve Aduriz (50.)

Sevilla-Granada 4-0 (1-0)
gól: Mainz (14., öngól). Gameiro (51.), Mbia (58.), Vitolo (68.)

Rayo Vallecano-Real Betis 3-1 (2-0)
gól: Rochina (14.), Paulao (27., 11-esből), Larrivey (51.), illetve Chica (79.)

Almería - Celta Vigo 2-4 (1-1)
gól: Rodri (39.), Oscar Diaz (88.), illetve Nolito (18., 71.), Charles (50.), Orellana (75.)